Vylepšili jsme stránku Lidé a Země.
Podívejte se na nový design.

Neobyčejné setkání

008-000.jpg
Lenka Klicperová, Úterý, 4. září 2007
Málokdy za život se přihodí, že se potkáte s legendou. Pan Miroslav Zikmund mi snad tohle slovo odpustí, vím, že ho nemá rád, ale když ono to jinak nejde říct. A potkáte-li někoho takového jako on, je to zážitek, který si budete ve své mysli hýčkat.

Jela jsem do Zlína jednoho parného letního odpoledne se smíšenými pocity.

Nevěděla jsem, jak mě známý cestovatel přijme, jaký bude, jak se s ním bude rozmlouvat. A jak už to tak v životě bývá, když nemáte přehnaná očekávání, většinou je realita nadmíru příjemná. Nepřišel nám otevřít žádný vetchý stařeček, ale muž, který je zosobněním slova vitalita. Pevný stisk ruky, sebejisté, ale příjemné chování, jiskra v oku… Navíc galantní muž! A ačkoli rozhovor samotný trval dvě hodiny, následovalo únavné focení, které zmáhá i mladičké modelky, on to všechno vydržel s úsměvem na rtech a bez známky únavy.

„Víte, já už rozhovory moc nedávám, nemám na to čas, pro vás jsem ale udělal výjimku,“ řekl. Dovedete si představit, že nebudete mít na prahu devadesátky čas na rozdávání rozhovorů? Já ne, a proto musím Miroslavu Zikmundovi složit poklonu – vaše činorodost je neuvěřitelná! A tak ještě jednou děkuji za toto setkání, z něhož vznikl rozhovor, který si mimo jiné můžete v tomto čísle přečíst. Snad vám tohoto výjimečného muže aspoň trochu přiblíží.

Sdílej článek dalším cestovatelům

Komentáře

Přečtěte si další podobné články