Vylepšili jsme stránku Lidé a Země.
Podívejte se na nový design.

Návrat Rožmberků

15-1.jpg
(red), Čtvrtek, 18. listopadu 2010
V roce 2011 se do jižních Čech vrátí rod Rožmberků. Uplyne totiž 400 let od úmrtí posledního z rodu Petra Voka. Jihočeši se rozhodli připomenout dědictví a odkaz tohoto významného českého šlechtického rodu prostřednictvím výstav, městských slavností, divadelních představení, koncertů a kulinářských zážitků. Rožmberský rok 2011 bude zahájen už v prosinci roku 2010, a to celoroční výstavou Rok růže v Rožmberském paláci Pražského hradu.

Návštěvníky u vstupu na výstavu uvítá sám Petr Vok. V krásných prostorách hradu se poutavou interaktivní formou dozvědí více o historii rodu, o jeho sídlech v jihočeském regionu a o každodenním životě za časů Rožmberků. Motivací k návštěvě rožmberského dominia – jižních Čech – bude jistě turistický rožmberský pas, který zájemce provede po 24 jihočeských místech spjatých s tímto rodem.

V průběhu celého roku se kulturním životem regionu budou Rožmberkové prolínat. Města chystají dobové slavnosti, divadla připravují představení, mistři kuchaři oprašují dobové receptury, hudební soubory studují rožmberské partitury, historici hledají v archivech fakta, exponáty, zajímavosti a perličky ze života Rožmberků.

Informace o jednotlivých akcích naleznete na www.jiznicechy. cz a od prosince 2010 také na www.rozmberskyrok.cz.

Sdílej článek dalším cestovatelům
Článek patří do rubriky: Zkrátka

Komentáře

Přečtěte si další podobné články