Vylepšili jsme stránku Lidé a Země.
Podívejte se na nový design.

Most z Afriky do Asie

014-001.jpg
tgb, Čtvrtek, 27. listopadu 2008
Dubajská společnost Middle East Development plánuje postavit první most přes Rudé moře. V délce 28,5 kilometru povede přes průliv Mandeb a spojí nejen Jemen a Džibutsko, ale i země na Arabském poloostrově s muslimskou Afrikou.

Projekt kromě mostu zahrnuje i rozvoj městských oblastí na koncích mostu v obou zemích. Na jemenské straně vyroste pětimilionové velkoměsto, zatímco na džibutském břehu se předpokládá výstavba sídla s 1,5 milionu obyvatel.

Počátek stavby je plánován na rok 2009 a měla by trvat sedm až patnáct let. Většinovým vlastníkem společnosti Middle East Development, zodpovědné za projekt, je saúdskoarabský obchodník Tarek Mohamed bin Ládin, nevlastní bratr celosvětově hledaného teroristy Usáma bin Ládina. Jejich rodinné impérium tvoří jednu z největších stavebních společností na Blízkém východě. Projekt rovněž přispěje k vytvoření tisíců pracovních míst, zejména pro Jemen, nejchudší arabskou zemi, kde 45 procent lidí žije pod hranicí chudoby. Zakázky na související výstavbu cementáren získaly i české firmy.

Sdílej článek dalším cestovatelům
Článek patří do rubriky: Zkrátka

Komentáře

Přečtěte si další podobné články