Vylepšili jsme stránku Lidé a Země.
Podívejte se na nový design.

Mezinárodní horolezecký filmový festival - 23. 8.-26. 8. 2007

redakce, Pátek, 3. Srpen 2007
Teplice nad Metují opět ožijí horolezeckým festivalem, letos již 24. ročníkem. Svou účast v mezinárodní odborné porotě přislíbil významný slovenský horolezec Igor Koller, fotograf a horolezec Petr Piechowicz a Američan Paul Kallmes. Dalším členem poroty bude český filmař Martin Kratochvíl, který již léta přispívá do soutěže filmy vlastní produkce a získal na MHFF i několik ocenění.

Do sportovního doprovodného programu je zařazen bouldering (závody ve sportovním lezení na umělé stěně) a tradiční, letos již 14. Bufo Cross – běh Teplickými skalami.

Z hudebního programu nevynechte hlavní koncert kapely Děda Mládek Illegal Band v sobotu na místním hřišti. Dále se představí skupiny Telegraf a Vyhoukaná Sowa, která měla loni obrovský úspěch. Při slavnostním zahájení MHFF divákům nabídneme projekci vítězných filmů z loňského ročníku. Nedělní bohoslužba za zemřelé horolezce bude opět v kostele na Kamenci od devíti hodin a letos přibude i varhanní koncert. Kromě těchto akcí jsou pro diváky připraveny ceny, které obdrží před každým blokem filmů podle vylosované vstupenky, dále divácká soutěž o nejlepší film. Festival bude ukončen v neděli v kině slavnostním vyhlášením výsledků a projekcí vítězných filmů. Generálním partnerem akce je Barts sport Kapumakap.

Sdílej článek dalším cestovatelům
Článek patří do rubriky: Zkrátka

Komentáře

Přečtěte si další podobné články