Vylepšili jsme stránku Lidé a Země.
Podívejte se na nový design.

Měděné nádobí v Turecku nemizí

162_Image_0002.jpg
Julie Urbišová, Čtvrtek, 1. prosince 2011
Malebný trh v centru turecké Antalie (Antalya) stojí uprostřed kancelářských budov. Tvoří ho pět malých uliček lemovaných přízemními dílnami, které zároveň slouží jako obchůdky. O naleštěné zboží všeho druhu tu zákazníci doslova zakopávají.

Haydar Demir před svým krámkem říká: „Trh tady stojí už od roku 1935, kdy sem přijel zakladatel Turecka Atatürk. Nařídil radnici, aby vytvořila pro řemeslníky zázemí. Byli tu dřív i kováři, nožíři, brusiči a kamnáři, ale hlavně jsou tady měditepci, jako jsem já.“

Černovlasý muž s knírem sedí na špalku a koleny svírá velkou měděnou nádobu, kterou tepáním zdobí. Jedním z nejtypičtějších a nejstarších tureckých řemesel se zabývá od dětství. Od svého otce ho odkoukával tak dlouho, až se všemu postupně naučil, a kromě řemesla zdědil i jeho nářadí. Naučil se z mědi vyrábět hrnce, talíře, mísy i kávové servisy. Měď totiž kdysi v tureckých kuchyních převažovala. Dnes už ji sice nahrazují nové materiály, ale hlavně starší generace zůstává měděnému nádobí věrná.

Dokazuje to například asi šedesátiletá zákaznice, která se zastavuje u dílny pana Haydara. „Dělám v nich jahodový džem nebo pilaf. Nejlépe jídlo chutná, když se zahřívá a vaří pomalu a rovnoměrně, a právě to měděné nádobí umí,“ vysvětluje turecká hospodyňka, která si přišla nechat své nádobí vycínovat. Mělo by se tak dělat pravidelně jednou za rok, jinak by se měď mohla uvolňovat do jídla, což škodí lidskému organismu.

Na měděné nádobí nenechají místní dopustit i kvůli jeho vzhledu – na stole se skvěle vyjímá. Lesklé hrnce, pánve nebo talíře bývají zdobené různými ornamenty, vzácnější jsou malované kusy. Mezi nejkrásnější práce patří kávové servisy. Miniaturní měděné šálky se prodávají i s pokličkou, to aby káva zůstala skutečně horká, než se dostane k hostům. A podle Turků chutná jejich káva nejlépe, pokud je uvařená v měděné džezvě. Alespoň v turecké kuchyni ještě mědi neodzvonilo.

Sdílej článek dalším cestovatelům
Článek patří do rubriky: Reportáže

Komentáře

Přečtěte si další podobné články