Vylepšili jsme stránku Lidé a Země.
Podívejte se na nový design.

Kong Lo Klenot Laosu

016-002.jpg
mp, Pondělí, 2. března 2009
Střední Laos je krasová oblast s několika chraněnými částmi. Phou Hin Boun v provincii Khammouan zahrnuje 1580 km2 divoké přírody, deštných lesů a zapomenutých vesniček.

Dnes se již pohodlně dostanete do obce Kong Lo, tedy skoro až k jeskyni, k níž pak zbývá jen pár stovek metrů. Po zaplacení poplatku za člun a vstupného už se můžete ve společnosti dvou průvodců ponořit do temnoty jeskyně, na cestu vám budou svítit jen jejich výkonné čelové svítilny. I toto dobrodružství už od prosince 2008 bude patřit minulosti: nyní francouzští odborníci pracují na osvětlení jeskyně a několika krasových formací. Celá cesta proti proudu řeky k druhému ústí jeskyně a zpět může se zastávkami trvat až dvě a půl hodiny. Ve vesničce Kong Lo je možnost ubytování buď ve skromných guesthousech nebo v ještě skromnějších tzv.

homestay: v podstatě vám jen dají místo na verandě. Snídaně a večeře je v ceně ubytování, jídlo a pití lze ale koupit i v několika málo velmi jednoduchých restauracích a obchůdcích. Kong Lo a okolí určitě stojí za návštěvu – budete mít pocit jako na cestě do pravěku.

Sdílej článek dalším cestovatelům
Článek patří do rubriky: Zkrátka

Komentáře

Přečtěte si další podobné články