Vylepšili jsme stránku Lidé a Země.
Podívejte se na nový design.

Knižní tipy:

129-o-zlatem-vejci.jpg
(red), Pondělí, 7. února 2011
V knize Jany Martínkové ožívá indická mytologie plná všemocných bohů, laskavých i krutých bohyň a zarputilých asketů. Setkáte se v ní nejen s Brahmou, Višnuem a Šivou, základní trojicí hinduistického panteonu, ale i s „menšími“ bohy, kteří vládnou vodě, ohni, větru anebo smrti.

Autorka Inna Václavová popisuje nejodlehlejší kouty světa, které navštívila a kde měla možnost prozkoumat tajemný podmořský svět. Kniha je napínavá až akční, autentická, místy objevná, neotřelá. Plná příběhů a zážitků z cestování a potápění, doprovázená překrásnými podmořskými fotografiemi.

129-afrika-v-nas.jpg

Afrika v nás

Kniha nakladatelství Mladá fronta nabízí plastický obraz Afriky 21. století, nechybí v ní ani fascinující divoká příroda ani syrový obraz života současných Afričanů. Velkoryse pojaté snímky doplňují příběhy lidí i zvířat či dramatických okolností, za kterých vznikaly. Kniha nabízí unikátní propojení dvou rozdílných pohledů autorů, z nichž se každý soustředí na jiná témata a jinak je zpracovává.

Lenka Klicperová se zabývá převážně tématy, která z dnešního světa postupně mizí. Zachycuje slovem i obrazem přírodní národy, které nemilosrdně pohlcuje rozpínající se západní civilizace, ale také život běžných Afričanů, jenž se vyvíjí a mění každým rokem rychleji. Václav Šilha se zaměřuje na fotografování divoké přírody, a to nejen v Africe, i když tento kontinent je jeho srdeční záležitostí.

Sdílej článek dalším cestovatelům
Článek patří do rubriky: Zkrátka

Komentáře

Přečtěte si další podobné články