Vylepšili jsme stránku Lidé a Země.
Podívejte se na nový design.

Knižní tipy

114-bilý-pavouk.jpg
(red), Úterý, 2. listopadu 2010
Autor Heinrich Harrer vyzbrojený důvěrnou znalostí Eigeru vypráví v knize nakladatelství Jota strhujícím způsobem o fyzické smělosti a psychické odolnosti člověka. Jeho slova jsou citlivou a dojemnou sondou do mysli horolezce i do duše hory.

Nové vydání klasického díla z úsvitu horolezectví vypráví nejenom o historickém výstupu Harrerova týmu severní stěnou Eigeru, ale rovněž o těch, kteří se jeho ohromující úspěch pokusili zopakovat… Rakušan Heinrich Harrer (1912–2006) proslul jako lyžař, alpinista, cestovatel, geograf a spisovatel i jako učitel angličtiny současného tibetského dalajlamy. V roce 1938 zdolal jako první spolu s dalšími třemi horolezci horu Eiger její obávanou severní stěnou. Tímto mimořádným výkonem si zajistil účast v německé expedici na Nangáparvat, která se však v důsledku druhé světové války prodloužila o více než sedm let a dala vzniknout zřejmě nejznámější Harrerově knize – Sedm let v Tibetu.


Vladivostop – Zápisky z cesty na Dálný východ

Cestopis Kateřiny Mandulové je sbírkou postřehů z tříměsíčního putování autostopem z Třebíče do Vladivostoku. V létě roku 2009 se vypravila s batohem na zádech na vlastní pěst na Dálný východ.

V zápiscích z cesty zachycuje své dojmy ze setkání s lidmi, kteří žijí s pocitem, že nebe je vysoko a car daleko. Je z nich patrné, jak je Rusko veliké a jak je jiné oproti tomu, co slýcháváme ve zprávách.

Sdílej článek dalším cestovatelům
Článek patří do rubriky: Zkrátka

Komentáře

Přečtěte si další podobné články