Vylepšili jsme stránku Lidé a Země.
Podívejte se na nový design.

Knižní tipy

127-Barma.jpg
(red), Pátek, 17. září 2010
Olga Walló na motivy vyprávění profesionálního průvodce napsala příběh z Barmy, příběh, který je určený všem zájemcům o tuto exotickou a nádhernou zemi s dodnes autokratickým režimem.

Hrdinou příběhu je maličký chlapík, nevšední i statečný, který provází své klienty na cestě za exotikou po povolených trasách a dává nahlédnout do zákulisí svého řemesla. Mezi řádky vyloží svůj marný milostný příběh, který ho vyhání z domova, ale hlavně leccos z barmské historie i každodenních zvyků. Poskytuje čtenáři alespoň útržkovitý vhled do fascinující kulturního prostředí, zcela odlišného od našeho, které nyní pod poklopem kruté diktatury podléhá nezadržitelnému čínskému vlivu. Vyprávění může být i praktickou pomůckou pro toho, kdo se chce do Barmy vydat. Olga Walló sama Barmu navštívila, čerpá však především ze zkušeností cestovatelky Radky Tkáčikové, jejíž fotografie tvoří podstatnou část sdělení.
 

Pět měsíců v Himálaji aneb Ladak očima české rodiny

Pět měsíců žil Martin Mykiska s celou rodinou (synům bylo 3 a 5 let) v malé himálajské vesničce v oblasti zvané Malý Tibet. Při líčení této exotické životní etapy se v knize Martin autorsky střídá se svou ženou Barborou, čímž vznikla opravdu zajímavá výpověď o tom, jak se celá rodina vyrovnala s neobvyklými podmínkami. Na stránkách knihy najdete dětské ilustrace z deníčků Vojty a Mojmíra Mykiskových. Kniha však čtenáře seznamuje především se životem houževnatých obyvatel Himálaje, s jejich zvyky, každodenním životem, historií či trochu tajemným buddhismem v jeho tibetské formě.

Sdílej článek dalším cestovatelům
Článek patří do rubriky: Zkrátka

Komentáře

Přečtěte si další podobné články