Vylepšili jsme stránku Lidé a Země.
Podívejte se na nový design.

Knižní tipy

(red), Středa, 11. Srpen 2010
Pohřbená tajemství starého Peru: Předkolumbovské a předincké civilizace jihoamerického Peru představují asi největší soubor záhad minulosti. Jen namátkou: kresby na planině Nazca, pyramidy v Túcume, chrám Chavín de Huantar…

Předkolumbovské a předincké civilizace jihoamerického Peru představují asi největší soubor záhad minulosti. Jen namátkou: kresby na planině Nazca, pyramidy v Túcume, chrám Chavín de Huantar… O tom všem a o mnoha dalších lokalitách je kniha archeoložky a etnografky Evy Farfánové Barriosové, vybavená množstvím kvalitních fotografií, kreseb a map. Kniha Mladé fronty přináší zasvěcený pohled badatelky, která v Peru strávila dvacet let života.

Divuplná Indonésie

Indonésie je skutečně divuplná: dech beroucí přírodní krásy, dýmající sopky, sirná jezera, divoké džungle, smaragdová moře, opuštěné rajské ostrovy, ale i historické stavy a chrámy. Nejzajímavější jsou však Indonésané, způsob jejich myšlení a jednání, jejich zvyky a tradice. Cílem této knihy z nakladatelství Mladá fronta je přinést čtenářům zábavu pro chvíle oddechu, ale i posloužit jako zdroj nesnadno dostupných informací o světě, který patří na naší Zemi k těm, jež jsou nám nejvzdálenější.

Sdílej článek dalším cestovatelům
Článek patří do rubriky: Zkrátka

Komentáře

Přečtěte si další podobné články