Vylepšili jsme stránku Lidé a Země.
Podívejte se na nový design.

Jeden svět 2009

015-001.jpg
redakce II, Pondělí, 2. března 2009
Člověk v tísni pořádá jako každý rok Mezinárodní festival dokumentárních filmů o lidských právech Jeden svět. Jedenáctý se bude letos konat v Praze od 11. do 19. března, v průběhu března a dubna se dále uskuteční ve 29 městech po celé České republice (více info a data na www.jedensvet.cz).

Člověk v tísni pořádá jako každý rok Mezinárodní festival dokumentárních filmů o lidských právech Jeden svět. Jedenáctý se bude letos konat v Praze od 11. do 19. března, v průběhu března a dubna se dále uskuteční ve 29 městech po celé České republice (více info a data na www.jedensvet.cz).

U příležitosti dvacátého výročí od pádu železné opony chtějí pořadatelé vyjádřit, nakolik jim záleží na oslovení generace dnešních dvacetiletých, kteří představují první generaci v České republice, která vyrostla ve svobodě. Jde totiž o generaci, jejíž život bude zásadním způsobem ovlivněn současnými globálními výzvami.

V letošním roce se pořadatelé také rozhodli reflektovat zásadní globální výzvy současného světa. Nosná témata letošního ročníku jsou voda, nafta, plyn, energetika, oteplování, ekonomika a finanční krize. Novinkou je letos program Jeden svět pro seniory, Jeden svět pro rodiče s malými dětmi či Jeden svět v městských částech.

Na festivalu bude uvedeno 123 dokumentů z téměř čtyřiceti zemí celého světa, a to jak v soutěžních, tak v tematických kategoriích.

Během festivalu bude v Divadle Archa představena výstava fotografií z Konga Lenky Klicperové, šéfredaktorky měsíčníku Lidé a Země, a Markéty Kutilové z Člověka v tísni s akcentem na práci této organizace v Kongu, kde pomáhá místním ženám znásilněným během války.

Sdílej článek dalším cestovatelům
Článek patří do rubriky: Zkrátka

Komentáře

Přečtěte si další podobné články