Vylepšili jsme stránku Lidé a Země.
Podívejte se na nový design.

Jak válí čajválové

066-001.jpg
Michal Thomy, Úterý, 1. červnaec 2008
Čaj v Indii dostanete doslova na každém rohu. Tady ve Varánásí (Varanasi) ani Dillí (Dilli) tedy nesmějí chybět. Prodavač čaje, ať už nezletilý kluk, či stařec, zvaný čajvála, je všudypřítomnou ozdobou indických měst.

Čajvála má k dispozici zařízení, které si za setmění odnese domů nebo u něho na kusu hadru přespí. Jen několik z nich má svou stálou čajovnu. K nejdůležitějším součástem výbavy patří benzinový či plynový vařič, často dosti vysloužilý, hrozící explozí, někdy přenosná válcovitá hliněná pícka se žhavým dřevěným uhlím, které čajvála rozdmýchává vějířem nebo stále častěji elektrickým větrákem. Dále je zde konvice s horkou vodou a velký hliníkový rendlík. Nechybí ani nádoba na čistou vodu, pár plechovek s čajem, instantním či čerstvým mlékem a krystalovým cukrem, případně i kardamomem, zázvorem, hřebíčkem a jiným kořením na dochucování nápoje.

Jejich řemeslo asi nemá "zlaté dno", ale čajválové jsou na svou profesi hrdí. Bez nich by rušné indické ulice nebyly úplné.

Čajový sedánek nakonec vyžaduje velký kbelík na oplachování skleniček (po ránu je voda určitě čistá, k večeru nejspíš už ne) a štokrle, na kterém čajvála celý den vysedává. Odrazující hygienické podmínky jsou vyváženy neuvěřitelně nízkou cenou nápoje. Příprava je rychlá: hodit hrstku čaje do rendlíku, přelít horkou vodou, uvést krátce do varu, odstavit, nalít mléko, lžičkou nasypat cukr a za neustálého kroužení nádobou uvést znovu do varu. Pak už stačí nalít napěněný čaj přes sítko do skleničky – pěkně z výšky, ať se trochu ochladí a zákazník si nespálí jazyk. Čajvála je v jednom kole, a to ještě stačí donášet skleničky s čajem do blízkých krámků, když na něj obchodník houkne ze dveří. I přes rostoucí konkurenci v podobě chlazených nápojů nadnárodních koncernů se nezdá, že by čajválové mizeli. Bez horkého lahodného čaje a ostrůvku klidu, který kolem sebe vytvářejí, by prašné a přelidněné ulice indického velkoměsta byly k nepřežití.

Sdílej článek dalším cestovatelům
Článek patří do rubriky: Fotoreportáže

Komentáře

Přečtěte si další podobné články