Vylepšili jsme stránku Lidé a Země.
Podívejte se na nový design.

Izraelský špionážní sup a další porážky rozumu

10-1.jpg
Autor článku: Vladimír Štědrý, Úterý, 8. února 2011
Autor fotografií: Profimedia.cz
Vypadá to jako komedie, ale ve skutečnosti je to jedna velká tragédie. Sionistický špionážní sup, kterého chytili v Saúdské Arábii, je zpráva z těch, z nichž opravdu mrazí, ačkoli se jim od srdce smějeme.

Jenže tohle opravdu není fraška, protože chytit supa a pak z něj udělat agenta Izraele, to vypovídá o míře zavilosti na Blízkém východě lépe než nějaká menší válka. Namítnete, že stejně jako jedna vlaštovka jaro nedělá, jeden sup ještě neopravňuje k takovému tvrzení. Jenže ten sup v tom nelítá sám. Je taky pelikán. Před časem ho chytili v Súdánu. Protože měl na noze kroužek s nápisem Tel Aviv University, byl prohlášen za špeha sionistů.

Ale ani sup s pelikánem nejsou sami. Plave v tom s nimi taky žralok. Vycvičili ho Izraelci, aby zaútočil na turisty v egyptských letoviscích, několik jich napůl sežral a tím přinutil ostatní, aby tam pro jistotu ani nejezdili. Ďábelská lest, perfidní pokus sabotovat mírumilovné budovatelské úsilí egyptského lidu tím, že mu upřeme peníze z turistiky.

Pořád to působí jako legrace. Někdo se zřejmě trochu odvázal… Místo legrace je však za tím paranoia. Spousta Arabů si něco podobného totiž opravdu myslí. Přijde jim logické a normální, že lstiví Židé mají sice satelity a bezpilotní letouny, ale vychytrale vypustí pozorovací supy a maskují to ornitologií. Tohle totiž nejsou jediné spiklenecké mýty o izraelských tricích, jimiž se snaží dostat Araby.

Vezměte si třeba Facebook. Víte, o co tam jde? Je to izraelské spiknutí, jak z muslimů vytáhnout informace. A Mark Zuckerberg je agent Mossadu. Také atentátník, který chtěl o Vánocích 2009 vyhodit do povětří letadlo, když si předtím schoval výbušninu ve spodním prádle, byl ve skutečnosti produktem izraelského spiknutí. Izraelská tajná služba mu pomohla dostat se v Amsterodamu do letadla směřujícího do Ameriky, aby pak mohla svalit vinu na muslimy.

A proč se právě začal dělit Súdán? To samozřejmě není kvůli třicetileté občanské válce a dvěma milionům mrtvých. Je to samozřejmě výsledek vychytralého izraelského plánu na oslabení arabského světa. Tyhle zprávy děsí, protože se ani nechce věřit, že někoho takové hlouposti napadnou. Potíž je však nejen v tom, že někoho napadnou, lidé jim dokonce věří. Připomíná to sovětskou propagandu stalinských dob. Je z toho cítit nedůvěru až za hrob. Posedlost, která sežehla rozum až k fanatické podezřívavosti. Za časů, kdy v představách Arabů nad jejich hlavami krouží izraelští cvičení supi a pod mořem útočí obřezaní žraloci, by si mír neuměl představit ani Jules Verne. *

Sdílej článek dalším cestovatelům
Článek patří do rubriky: Zkrátka

Komentáře

Přečtěte si další podobné články