Vylepšili jsme stránku Lidé a Země.
Podívejte se na nový design.

Italský červenec – co nevynechat

956028_34760530-!.jpg
pr, Čtvrtek, 28. června 2012
Není místa v Itálii, kde by se v létě nekonala nějaká slavnost, festival nebo alespoň pestrobarevný průvod. Dominuje jim veselí, barvy, ale i italský temperament.

V Sieně, srdci Toskánska, se dvakrát ročně, vždy 2. července a 16. srpna, koná festival, který má pravděpodobně své kořeny ve výcviku římských vojáků. Famózní podívané předchází mnoho dní plných velkolepých průvodů v historických kostýmech, které doslova hýří barvami. Vrcholem celé události jsou koňské dostihy, které trvají sotva 90 sekund. Žokejové jedou na neosedlaných ořích, které jsou jim určeny losem. Každý z jezdců reprezentuje jednu z čtvrtí, tzv. contrade.

Vášnivé sázky a oslavy vítězství

Na vítěze závodu si chce vsadit snad každý, což doprovází vášnivé dohady. Při sázení Ital nezná bratra, a tak ani turistům neuznává žádné slevy, pobyt se vám tedy sázkami může prodražit.

Vítěz závodů získává hedvábný praporec, neboli palio. Po závodě následuje ještě několik dnů až týdnů bujarých oslav ve vítězné contradě. Naopak na straně poražených dlouho hoří spory a vzájemné obviňování.

Jedinečná podívaná

Celá akce je divácky velmi atraktivní. Pokud se chystáte do Itálie, rozhodně ji nesmíte minout! Jestliže se navíc spokojíte s ubytováním v rodinných hotýlcích a penzionech, pro tuto oblast tak typickým, můžete sehnat i v době slavností relativně levné ubytování.

Festa della Madonna della Bruna

První neděli v červenci si nenechte ujít festival v italské Mateře, což je veselý a hravý průvod duchovních a rytířů v pestrobarevných kostýmech.

Slavnost

Na počest patronky města Madonny della Bruty jsou slouženy mše a ve městě se schází rytíři. Ti se potom vydávají do velkolepého průvodu ulicemi Matery. Jejich cílem je udržet se co nejdéle v sedle.

Celý průvod poutá zraky místních i turistů, kterých si zde velmi váží a hýčkají si je. Není proto žádný problém prožít zde velmi komfortní, ale levnou dovolenou.

Historický unikát

Matera je místo, kde se zcela jedinečným způsobem snoubí současnost s historií. V četných jeskynních obydlích nacházeli útočiště mniši již v 8. století, ale využívány byly ještě donedávna. V roce 1993 ale byla Matera zapsána na Seznam památek světového dědictví UNESCO.

Podívejte se na http://www.zapakatel.cz/…ie/cestovani, kde můžete najít zajímavé slevy na ubytování, nebo i na all inclusive zájezd do Itálie.

Sdílej článek dalším cestovatelům
Článek patří do rubriky: Zkrátka

Komentáře

Přečtěte si další podobné články