Vylepšili jsme stránku Lidé a Země.
Podívejte se na nový design.

Industriální stopy

127-000.jpg
redakce, Pondělí, 19. října 2009
Tak by se dal shrnout pohled pořadatelů 5. mezinárodního bienále Industriální stopy, jež proběhne na četných místech České republiky.

Ne opuštěné továrny a chátrající objekty, ale nesporné ukázky jedinečného stavitelství a estetické hodnoty – nikoliv problémy, ale výzvy!

Tak by se dal shrnout pohled pořadatelů 5. mezinárodního bienále Industriální stopy, jež proběhne na četných místech České republiky. „Letos bychom se chtěli zaměřit na konkrétní příklady ceny industriální architektury a ukázky možností využití těchto objektů, které neuvěřitelnou rychlostí nadále mizí před očima,“ vysvětluje ing. Svatopluk Zídek z Kolegia pro technické památky, jeden z průkopníků ochrany tuzemské průmyslové architektury. Přetrvávající trend likvidace obrovské části historie zdokumentuje i připravovaná výstava „Co jsme si zbourali…“, která je jednou z hlavních částí programu v Praze.

„Jejím prostřednictvím připomeneme architekturu zaniklých a nenávratně ztracených staveb a areálů průmyslového dědictví, zbořených v uplynulých deseti letech na území České republiky,“ doplňuje PhDr. Benjamin Fragner z Výzkumného centra průmyslového dědictví ČVUT (VCPD), jež je společně s Kolegiem pro technické památky ČKAIT & ČSSI a ve spolupráci s Národním památkovým ústavem zakladatelem a úspěšným pořadatelem bienále. Detailní program bienále Industriální stopy je k dispozici na www.industrialnistopy.cz.

Sdílej článek dalším cestovatelům
Článek patří do rubriky: Zkrátka

Komentáře

Přečtěte si další podobné články