Vylepšili jsme stránku Lidé a Země.
Podívejte se na nový design.

Hubený kuli trochu přibral

010-000.jpg
Milan Vodička, Úterý, 3. dubna 2007
Všimli jste si, jak nám ti hubení kuliové ztloustli? Třeba ten na snímku, šestnáctiletý Chuang Ťia-sin: není to žádný japonský dorostenecký přeborník v sumo. Je to pořádně tlustý mladý Číňan, přeborník v přejídání, jakého má dneska skoro každá ulice. Je mu do smíchu, protože se pořádně nacpe, kdy ho napadne. Ale líp by mu možná bylo, kdyby byl hladový jako jeho tatínek a dědeček.

Čína, Indie a další státy Asie, které přeskakují od poloprázdné misky rýže k plným talířům, začínají platit civilizační daň za prohýbající se stoly.

Bývaly to svým způsobem hezké časy, když jim ještě kručelo v žaludku. Teď je to jinak: jeden den pořádný cheeseburger s hranolky, další den pravé italské tortellini `a la Bolognese posypané sýrem, nazítří třeba křupavé kuřecí nuggety z fritézy. K tomu litry koly, spoustu dalšího jídla, sladké tyčinky… Jo, v zemi hospodářského zázraku se to žije!

Teď mají žaludky plné, ale hrozí jim, že budou stejně brzy držet dietu. Jejich těla si s přívaly jídla, jaké nepoznaly celé generace, neumějí poradit.

Po staletích se jejich organismy naprogramovaly na rýži a zeleninu, takže teď je jejich metabolismus bezradný vůči stravě, z níž přímo kapou tuky a cukry. Výsledek: cukrovka se v dnešní Asii dá ulovit snáz než smrt u Verdunu.

Nejenže Asiaté tloustnou tak, že se už skoro vyrovnají Američanům, ale některé věkové kategorie – zvláště mezi pětatřiceti a pětačtyřiceti roky – je dokonce brzy předstihnou. Oni mají navíc diabetes. Průměrný Číňan má nyní čtyřikrát větší šanci než Evropan, že se projí hromadami jídla k těžké cukrovce.

Kdysi se u nás zpívala ironická dětská písnička „My jsme děti lidové Číny“, v níž malí Číňánci například konstatují, že je „velký Mao naučil hrát ping-pong“. Pak pokračují slovy „k obědu máme jedno zrnko rýže“. Nuže, když Číňané žili na „rýžové dietě“, byla u nich cukrovka mnohem méně pravděpodobná než u Evropanů. Teď se to úplně obrátilo.

Nikdo neví přesně proč. Teorie ale existuje: hlad je chránil. Protože celá staletí a vlastně tisíciletí měli spíše hlad, přizpůsobila se tomu i jejich těla. A jelikož byli podvyživení, a tudíž nedostatečně vyvinutí, měli i menší slinivku než by bylo dnes zdrávo. Ta už jim zůstala, a tak dnešní Číňané, Indové a další nejsou kvůli hladovění svých předků schopni vyrovnat se se svým tučným a na cukry bohatým jídlem. Slinivka totiž produkuje inzulin, který nám pomáhá zpracovat cukry. Když ho není dostatek, hladina krevního cukru se zvyšuje a vzniká cukrovka.

Tolik teorie. Hubení kuliové se mohou konečně najíst, a to je dobře. Budiž jim přáno. Ale je vidět, že pokrok nemusí být vždy vysloveně k lepšímu.

Sdílej článek dalším cestovatelům
Článek patří do rubriky: Zkrátka

Komentáře

Přečtěte si další podobné články