Vylepšili jsme stránku Lidé a Země.
Podívejte se na nový design.

Hradní hotel v Bavorsku

19-1.jpg
(red), Čtvrtek, 14. října 2010
Nedaleko českých hranic, v Bavorsku, stojí hrad Wernberg. Nepoutá pozornost jen svými mohutnými hradbami a vodním příkopem, ale také tím, že je velkoryse přestavěn na pohodlný a romantický hotel. Každý pokoj je jinak zařízený, starožitnosti jsou stylově kombinované s designovým nábytkem.

Svým malebným nádvořím, romantickou kaplí a elegantními slavnostními sály láká hradní hotel Wernberg všechny, kteří hledají něco speciálního. První zmínky o tamějším hradu sahají až k roku 1280, kdy jej koupila rodina Paulsdorfů. Hrad založil asi ve 12. století rod Leuchtenbergů, který se na hradě objevuje jako vlastník opět v pozdější době.

Hrad byl obýván až do 16. století. Na začátku 19. století sloužil jako vězení, ve 20. století se z něho stalo sanatorium a začátkem 90. let zde bydleli žadatelé o azyl. Poté se diskutovalo, co s hradem dál, a nechybělo málo, aby zanikl. V roce 1992 se však spojilo několik investorů, mezi nimi i obec a stát, a hrad byl za 27 milionů německých marek přebudován na moderní hotel.

Sdílej článek dalším cestovatelům
Článek patří do rubriky: Zkrátka

Komentáře

Přečtěte si další podobné články