Vylepšili jsme stránku Lidé a Země.
Podívejte se na nový design.

Hodinky agenta 007 v Praze

15-hodinky.jpg
Autor článku: redakce a T. Beránek, Čtvrtek, 24. února 2011
Autor fotografií: ČTK
Světové hodinářské značky Omega, Ulysse Nardin, Panerai, IWC a další ovládly od pátého února na dva měsíce pražskou Staroměstskou radnici.

Světové hodinářské značky Omega, Ulysse Nardin, Panerai, IWC a další ovládly od pátého února na dva měsíce pražskou Staroměstskou radnici.

V historii Prahy to bude vůbec poprvé, kdy se na jednom místě na výstavě pod názvem Umění řemesla hodinářského představí hodinářská elita. Tři expozice vás zavedou nejen do historie, kdy vznikaly první hodinové strojky, ale představí také vývoj hodinářství v Čechách, na Moravě a na Slovensku.

Zájem o pražskou přehlídku hodinařiny projevily švýcarské a německé manufaktury, kterých se na české půdě sejde na dvacet. Budete moci obdivovat modely, které nosil na rukou slavný agent 007, hodinky, které absolvovaly cestu na Měsíc… V české expozici nebude chybět značka Prim a představí se i současní mistři řemesla, jako je L. Seryn nebo M. Brož. Své umění předvede i jediná hodinářská škola v Jihlavě. Pokud máte rádi hodinky, pak si výstavu, která uzavírá oslavy 600 let pražského orloje, v žádném případě nenechte ujít. Potrvá až do 29. března.

Sdílej článek dalším cestovatelům
Článek patří do rubriky: Zkrátka

Komentáře

Přečtěte si další podobné články