Vylepšili jsme stránku Lidé a Země.
Podívejte se na nový design.

Hip hopem proti AIDS

015-000.jpg
redakce II, Pondělí, 2. června 2008
Každých patnáct sekund se ve světě nakazí jeden mladý člověk virem HIV. Nedostatek informací je mezi mladými lidmi v Africe alarmující.

Základní ideou bylo pozvat dva umělce (Evropana a Afričana, kteří se vzájemně neznají) na společné turné. Umělci spolu v každé zemi navštívili několik místních projektů zaměřených na boj proti HIV a AIDS, bavili místní diváky a zároveň šířili informace o viru, který v jižní Africe postihuje nejen jednotlivce, ale celou společnost. Na závěr turné vznikne album, které bude ke stažení zdarma na webových stránkách kampaně: www.virusfreegeneration.eu/hiphoptour.

Turné odstartovalo v lednu 2008 v Tanzanii, odkud pokračovalo dál do Malawi, Namibie a poslední destinací byla republika Jižní Afrika.

V městečku Keetmanshoop na jihu Namibie, kde je mnohdy nakažený i každý pátý mladý člověk a kde působí mise společnosti Člověk v tísni, měly svou dámskou jízdu slovenská zpěvačka Tina a namibijská hvězda hiphopové scény Snazzy.

Z dalších umělců se za evropský hiphopový tým kromě Tiny účastní projektu třeba německý Prinz Pi, italští Assalti Frontali a nizozemský Blaxtar, za africké hvězdy to bude tanzanský Fid Q nebo jihoafričtí Zuluboy a Zubz. V létě se na africké hiphopové hvězdy může na oplátku těšit Evropa a její letní festivaly. Africká fáze turné trvala do dubna, evropská probíhá od května do srpna.

Sdílej článek dalším cestovatelům
Článek patří do rubriky: Zkrátka

Komentáře

Přečtěte si další podobné články