Vylepšili jsme stránku Lidé a Země.
Podívejte se na nový design.

Himálajští pijáci krve

66.jpg
Autor článku: Jana Ašenbrennerová, Pondělí, 2. červnaec 2012
Autor fotografií: Jana Ašenbrennerová
Jednou do roka, v létě v období dešťů, se sejde skupina nadšenců z himálajských výšin, aby společně prožili sešlost pijáků jačí krve. Zvířata odchytnou, opatrně jim naříznou krční tepnu a stříkající krev chytají do hrnků. Krev pijí ještě teplou a věří, že zdravá strava jaků zpestřená vzácnými vysokohorskými bylinami dává jejich krvi léčivé prvky, které lidi zbavují žaludečních potíží.

Jaci jsou v horách puštěni na volno, aby při změnách teplot mohli jít za potravou. Mohou se kdykoli rozutéct do kopců, takže není vždy jednoduché se k nim dostat. Proto pijáci krve již předem pochytají mláďata a přivážou je u ohrady. Tím přinutí matky zůstat u svých potomků a kvůli nim zase zůstanou v blízkosti samci. V husté mlze se skupinka pijáků prodírá čerstvou ranní rosou. Cesta k jakům trvá pěšky přes hodinu. Přicházejí i další účastníci z přilehlých vesnic a čekají na Ghylzena Thakaliho, který bude jakům nařezávat tepny. Thakali je něco jako místní veterinář, který rozumí jačí anatomii. „Lidé si myslí, že jakům působíme bolest, ale je to stejné, jako když lidé dávají krev,“ říká Hirachan, organizátor sešlosti.

him_laj_t__pij_ci_krve_4ff1569305.jpg
him_laj_t__pij_ci_krve_4ff1569305.jpg

Odchyt těžkého zvířete vypadá spíše jako zápas. Čtyři muži mu nejprve svážou nohy a pak ho drží za rohy. Thakali mu nařízne žílu na krku žiletkou a za okamžik už Hirachan podává plechové kalichy s horkou jačí krví účastníkům. Jednomu zvířeti lze odebrat čtrnáct až sedmnáct kalíšků a denně je takto odchyceno pět jaků. Účastníci vypijí většinou každý po jednom hrnku o obsahu 300–400 ml, více se nedoporučuje z důvodu těžké stravitelnosti syrové krve.

him_laj_t__pij_ci_krve_4ff1569305.jpg
him_laj_t__pij_ci_krve_4ff1569305.jpg

Denně může na sedmidenní setkání přijít až devadesát pijáků. Jsou přesvědčeni o blahodárných účincích jačí krve a věří, že opakované pozření tohoto nápoje vyléčí jejich neduhy. Některým krev chutná, jiní o chuti nepřemýšlejí, berou ji jako lék. „Jaci jsou velice čistá zvířata. Odpadků a jídla odhozených lidmi si nevšímají, živí se pouze trávou a vzácnými bylinami, které rostou ve vysokohorských oblastech,“ říká Hirachan. Jednou z bylin, kterou jaci konzumují, je jarca günbu. Roste v himálajských regionech ve výšce nad 3500 metrů. Je známá pro své blahodárné účinky a velmi vyhledávaná.

him_laj_t__pij_ci_krve_4ff1569305.jpg
him_laj_t__pij_ci_krve_4ff1569306.jpg

Ačkoli účinky krve nejsou nikterak vědecky podložené, odehrává se tato událost ročně na několika místech v Nepálu a těší se u domorodců velké oblibě. Má již v himálajských horách dlouholetou tradici, i když není známo, kdo ji započal. Jak popisuje Jewan Hirachan, všichni si ji velmi užívají: „Není tu znečištěné prostředí, je to jiný terén než ve městě a vesnicích, domy jsou v nedohlednu, jsme obklopeni výhledem na hory, a navíc se týden nemusíme sprchovat!“

Sdílej článek dalším cestovatelům
Článek patří do rubriky: Fotoreportáže

Komentáře

Přečtěte si další podobné články