Vylepšili jsme stránku Lidé a Země.
Podívejte se na nový design.

Gejša a samuraj

128-gejša-a-samuraj.jpg
(red), Pondělí, 7. února 2011
Náprstkovo muzeum asijských, afrických a amerických kultur připravilo výstavu s názvem Gejša a samuraj. Návštěvníci se mohou těšit na více než 800 předmětů. Na výstavě jsou k vidění ozdoby a potřeby gejš, jejich oblečení, pestrá kimona včetně rozmanitých pásů, a také hudební nástroje. Exponáty vykreslují gejši jako představitelky elegance a etikety. Výstava upozorňuje na preciznost japonských tradičních řemesel a jejich zvláštnosti.

Návštěvníci si mohou prohlédnout restaurované čepele samurajských mečů, kompletní soubor mečových záštit, dvě soupravy krátkého a dlouhého meče, soupravy mečů v tradičních stojanech, samurajský oděv, třmeny, klobouky a další drobnosti.

Velmi cenným exponátem je svitek s válečnou tematikou. I když lze většinu artefaktů datovat do 19. a 20. století, některé restaurované čepele a mečové záštity jsou mnohem starší. Zatímco samurajové existují už jenom v historických filmech nebo televizních seriálech, gejši, byť v redukovaném počtu, stále zůstávají součástí dnešního Japonska.

Sdílej článek dalším cestovatelům
Článek patří do rubriky: Zkrátka

Komentáře

Přečtěte si další podobné články