Vylepšili jsme stránku Lidé a Země.
Podívejte se na nový design.

Festival vín Delicata

redakce, Čtvrtek, 6. Srpen 2009
Největší vinařská událost roku, klasický festival vín, který pořádá maltský producent vín Delicata, se bude konat v krásných zahradách Upper Barrakka ve Vallettě, hlavním městě Malty.

Největší vinařská událost roku, klasický festival vín, který pořádá maltský producent vín Delicata, se bude konat v krásných zahradách Upper Barrakka ve Vallettě, hlavním městě Malty. Festival jako každoročně odstartuje začátek maltského vinobraní. Maltské vinobraní je velmi oblíbené nejen u Malťanů a málokdo si jej nechá ujít. Festival vín Delicata navštíví každoročně tisíce návštěvníků během všech čtyř dnů jeho konání. Tento rok se událost koná už poosmé a brány festivalu budou otevřeny od 19.00 do 23.30. Při vstupu si návštěvníci zakoupí vinnou sklenici (která vám zůstane na památku) a budou moci popíjet, degustovat a vyzkoušet tolik vín, kolik jen zvládnou. Na výběr bude množství vín mnoha odrůd, všechny rostoucí na Maltě, jako Syrah, Chardonnay, Grenache, Merlot, Cabernet Sauvignon, a také dvě originální maltské odrůdy Girgentina a Gellewza.

Budou připraveny delikatesy maltské i mezinárodní kuchyně. Festival se později přesune na sousední ostrov Gozo, do městečka Nadur. Ve dnech 4.–6. září 2009 tu návštěvníci budou moci ochutnávat víno na městské promenádě a zároveň se kochat výhledem na nejmenší obydlený maltský ostrov Comino.

Sdílej článek dalším cestovatelům
Článek patří do rubriky: Zkrátka

Komentáře

Přečtěte si další podobné články