Vylepšili jsme stránku Lidé a Země.
Podívejte se na nový design.

Festival kávy v Olympii Brno

125-000.jpg
redakce, Pondělí, 2. března 2009
Ojedinělá expozice se představí v rámci Festivalu kávy v nákupním a zábavním centru Olympia Brno. Duchovním otcem výstavy je nadšený italský sběratel a vědec Enrico Maltoni, který zasvětil dvacet let výzkumu, hledání a restaurování starých kávovarů.

Ojedinělá expozice se představí v rámci Festivalu kávy v nákupním a zábavním centru Olympia Brno. Duchovním otcem výstavy je nadšený italský sběratel a vědec Enrico Maltoni, který zasvětil dvacet let výzkumu, hledání a restaurování starých kávovarů. V roce 2001 poprvé v Itálii představil svoji kolekci dvou desítek unikátních exponátů, jimiž vypráví jedinečný příběh kávové kultury od počátku 20. století až do nového milénia.

Kromě zhlédnutí výstavy kávovarů se mohou návštěvníci těšit na atraktivní program, jehož součástí budou soutěže, exhibice a ochutnávky. Kávoví mistři v soutěži Latte Art předvedou, co všechno je možné pomocí různých technik vytvořit na kávové pěně. Ochutnávka kávy Cup tasting bude mít i charitativní podtext: výtěžek z degustace poputuje na konto Linky bezpečí. Pro každého návštěvníka bude jistě poučné naučit se správnou techniku vaření kvalitní kávy, aby navíc prospívala zdraví. K zajímavostem akce patří výstava fotografií z fair trade plantáží či sbírka kávových mlýnků.

Sdílej článek dalším cestovatelům
Článek patří do rubriky: Zkrátka

Komentáře

Přečtěte si další podobné články