Vylepšili jsme stránku Lidé a Země.
Podívejte se na nový design.

Ekolidé

017-002.jpg
redakce II, Pondělí, 2. března 2009
Očanské sdružení Ekolidé založili v roce 2008 tři studenti Střední školy zemědělské a potravinářské v Klatovech.

Chtějí veřejnost nestranně informovat o ekologické problematice. Podstatou sdružení není jen poukazovat na určité problémy, ale pomáhat je také řešit prostřednictvím široké veřejnosti, a to především její aktivní spoluprací. Snahou Ekolidí je zapojit do projektu základní a střední školy, ale samozřejmě i jiné vzdělávací subjekty, nikoli kritika všeho neekologického či bezvýsledné protestní akce.

Ekolidé se zabývají alternativními zdroji energií (byť ne všechny jsou pro přírodu ideální), představují alternativní medicínu, která umí mnohdy nahradit chemickou.

V současné době navíc pořádají sbírku na pomoc Africe, jež by přispěla na vybudování vodních vrtů, které napomáhají především k rozvoji zemědělství, a tudíž zmenšují nutnost humanitárních podpor, kterými je Afrika zahlcena, a které jsou tak často zneužívány k jiným účelům.

Ekolidé pravidelně organizují přednášky, kde se příchozí, především díky diskusi, dozví ucelené informace o daném tématu. Další nepostradatelnou součástí je zapojení potenciálních sponzorů. Chcete se stát členem občanského sdružení Ekolidé?

Více informací naleznete na www.ekolide.cz

Sdílej článek dalším cestovatelům
Článek patří do rubriky: Zkrátka

Komentáře

Přečtěte si další podobné články