Vylepšili jsme stránku Lidé a Země.
Podívejte se na nový design.

Důl plný vína

018_LZ_1214-2.jpg
Autor článku: Jiří Hošek, Čtvrtek, 12. února 2015
Autor fotografií: Profimedia.cz
Bývalý vápencový důl v anglickém hrabství Wiltshire ukrývá nejlepší světová vína v hodnotě více než jedné miliardy liber. Pravděpodobnost jejich odcizení nebo poškození je 35 metrů pod zemí, za ocelovými dveřmi odolnými i výbuchu, prakticky nulová.

Corsham Cellars najdeme za vesnicí Gastard u města Chippenham. Od 19. století se tam v podzemí těžil vápenec. Ve 30. letech minulého století ale důl převzala britská vláda, která podzemní prostory přeměnila na skladiště zbraní a výbušnin. V roce 1989 koupil prostor Nigel Jagger a začal tamní ideální podmínky využívat pro komerční skladování vína. „Pod zemí se udržuje trvalá teplota 13 stupňů a vlhkost vzduchu mezi 75 a 80 procenty. Tady dole byste nepoznali, jaké panuje roční období,“ shrnuje manažer Paul Watts. Přes rameno se mu houpe svítilna a nouzová dýchací souprava pro horníky. Pořád tu totiž platí bezpečnostní regule báňského úřadu.

Úschova pro každého

V nekonečných chodbách o rozměru asi 22 fotbalových hřišť, kde se točil třeba válečný film Děla z Navarone, dnes přechovávají asi 720 000 krabic vína. Výtečné ročníky má v Corshamu asi 3000 klientů. Účet tu má i kolem 120 společností, které s vínem obchodují. Skladování jedné krabice vyjde ročně na 15 liber. „Zájemcům z celého světa jsem u nás schopen během 24 hodin otevřít on-line účet,“ láká mě Paul Watts a zdůrazňuje, že dokud si nekoupím první krabici vína nebo sem nedopravím první zásilku, neplatím nic. „Klienti si můžou víno koupit on-line od jednoho z kupců, který své zásoby skladuje přímo tady. Nebo k nám do Corsham Cellars můžou poslat víno odkudkoli z jakéhokoli místa na světě.“

Kontrola ve fotostudiu

Největším překvapením je pro mě v podzemí nález fotografického studia. Fotograf Paul Henry tam zrovna zvěčňuje raritní láhve italského Barola, ročník 1958. Majitelé drahých láhví nebo potenciální kupci se totiž z pohodlí svých domovů, často na druhé straně planety, chtějí občas přesvědčit, že se jejich vínu daří dobře nebo že nekoupí zajíce v pytli. „Nejčastěji dělám detail viněty na přední straně láhve, ale někdy fotím i zadní stranu,“ popisuje Paul Henry. V případě zmiňovaného Barola je to důležité. Jde o limitovanou sérii a každá láhev je tak unikátní. „Přistupujeme vážně ke každé krabici, ať už stojí 200 liber nebo 20 000. Dostává se jim stejné péče a pozornosti,“ ujišťuje mě Paul Watts na závěr prohlídky v dole, kde by člověk při menším závalu rozhodně nestrádal.

Sdílej článek dalším cestovatelům
Článek patří do rubriky: Zkrátka

Komentáře

Přečtěte si další podobné články