Vylepšili jsme stránku Lidé a Země.
Podívejte se na nový design.

Divočina v obrazech

128-1.jpg
(red), Pondělí, 7. února 2011
Výstava fotografických obrazů Rostislava Stacha a Václava Šilhy se koná v Národním muzeu v Praze. Velkoformátové fotoobrazy 90 x 60 cm zachycuje volně žijící zvířata a divokou přírodu z různých koutů naší planety. Fotografie představují průřez mnohaletou tvorbou obou autorů. Výstava má za cíl seznámit návštěvníky se stále ubývajícími divokými přírodními kouty světa, kde se život zvířat i dnes odehrává stejně, jako tomu bylo před lety na většině míst Země.

Odkrývá nejen exotické destinace, jako je např. Afrika, ale i místa ve vybraných evropských přírodních lokalitách, včetně naší přírody. Kolekce snímků se zaměří nejen na portréty zvířat, ale také na ukázky dějů, které se v divočině odehrávají (lov, páření, výchova mláďat apod.), a také na krajinu, ve které divoká zvířata žijí.

Výstava bude doplněna audiovizuálními ukázkami (videosmyčky), které návštěvníkům přiblíží nejen život zvířat v divočině, ale i práci profesionálních wildlife fotografů v terénu. Fotografie a filmové ukázky doplní zoologické exponáty (např. kůže, lebky zvířat apod.) a také předměty přibližující návštěvníkům život obyvatel představovaných oblastí (masky, šperky, zbraně, oděvy, užitkové předměty apod.). Více info na www.divocinavobrazech.cz

Sdílej článek dalším cestovatelům
Článek patří do rubriky: Zkrátka

Komentáře

Přečtěte si další podobné články