Vylepšili jsme stránku Lidé a Země.
Podívejte se na nový design.

Co si přečíst?

126-001.jpg
redakce, Pondělí, 21. prosince 2009
Krajem soutoku Vltavy se Sázavou a Kambodža

Unikátní dědictví, které nám na stovkách fotografií z ateliéru pana Dvořáka zbylo, uspořádal podle lokalit Vojtěch Pavelčík. Vznikl tak monumentální svazek s velkou historickou uměleckou hodnotou.


Kambodža

Kambodža se v poslední době stává součástí oblíbených turistických tras po jihovýchodní Asii. Největším lákadlem pro většinu zahraničních návštěvníků jsou úchvatné chrámy v Angkoru, což ale v žádném případě neznamená, že by postrádala další zajímavosti a turistické atrakce: nádherné pláže pokryté bílým pískem, nedotčené lesy, ale také mírné podnebí a poklidnou atmosféru. Na své skromné rozměry nabízí až překvapivě pestrou přírodní scenerii.

Přirozenou dominantou převážně rovinaté krajiny jsou rýžová pole, najdete tu rovněž poměrně rozlehlé kopcovité oblasti. Velké oblibě se těší 440 kilometrů dlouhé pobřeží a pozornost přitahuje také obří jezero Tonlesap, které je největší sladkovodní nádrží jihovýchodní Asie. Na východě tvoří mohutná řeka Mekong přirozený předěl, za nímž se do výše zvedají hustým porostem pokryté hory.

Sdílej článek dalším cestovatelům
Článek patří do rubriky: Zkrátka

Komentáře

Přečtěte si další podobné články