Vylepšili jsme stránku Lidé a Země.
Podívejte se na nový design.

Cestujte po stopách mahárádžů

014_Image_0004.jpg
redakce a R. Grégr, Úterý, 25. října 2011
Turistická organizace Rádžastán a indické železnice se společnými silami snaží oživit slavnou historii královských železničních vozů. Luxusní vlak zvaný „Palác na kolech“ má svým vybavením a trasou evokovat dávnou dobu vlády mahárádžů. Po stopách těchto indických vládců jezdí vlak od října do března.

Cestujícím nabízí dokonalé pohodlí celkem čtrnáct luxusních vagonů. Jsou pojmenovány podle známých paláců v místech, kudy projíždějí. Nejluxusnější je samozřejmě Tádžmahal. Uvnitř mají cestující k dispozici mimo jiné posilovnu, internet, široký výběr hudebních a televizních kanálů, knihovnu, čistírnu oděvů, směnárnu nebo třeba kinotéku. Samozřejmostí je osobní sluha pro každého pasažéra…

Když klienty luxus v Paláci na kolech omrzí, mohou se neméně luxusními autobusy vydat na různé výlety v okolí trasy vlaku. Osmidenní cesta Palácem na kolech je plánována tak, aby cestující viděli ta nejzajímavější místa Indie. Mohou si vybrat ze dvou tras: z Bombaje přes Ahmadábád, Udajpur, Džódhpur, Džajsalmér a Džajpur do Dillí a naopak z Dillí přes Ágru, Gválijar, Khadžuráho aVáránasí až do Patny.

Více na www.palaceonwheels.com či www.royalrajasthanonwheels.com

Sdílej článek dalším cestovatelům
Článek patří do rubriky: Zkrátka

Komentáře

Přečtěte si další podobné články