Vylepšili jsme stránku Lidé a Země.
Podívejte se na nový design.

Cestovatelství

114-korfu.jpg
(red), Čtvrtek, 8. červnaec 2010
Publikace je prvním syntetickým zpracováním fenoménu českého cestovatelství. Autor se zabývá cestovateli, kteří o svých cestách podali jakékoli svědectví – především prostřednictvím cestopisů. Tomuto literárnímu žánru věnuje zvýšenou pozornost formou rozsáhlejších citací, ale i srovnáváním literární úrovně jednotlivých děl. Kniha je tak v druhém plánu i dějinami českého cestopisu.

Je rozdělena do několika tematicky vymezených kapitol, které jsou seřazeny chronologicky. Autor sleduje cestovatele v diplomatických službách, poutníky do Svaté země, renesanční či barokní šlechtické kavalíry putující světem, katolické i protestantské misionáře. Pojednává i o českých cestovatelích a expedicích v době totality, navzdory politicky nepříznivým podmínkám na cestovatelské úspěchy překvapivě bohaté. Vydává nakladatelství Pa­seka

Korfu bez průvodce

Knížka popisuje ostrov tak, jak ho vidí autorka, která zde žije od roku 1998. Seznamuje nás s každodenním životem jeho obyvatel, s jejich zvyky a tradicemi. Přibližuje typickou řeckou kuchyni a zároveň radí, kde ji najít. Popisuje ty nejhezčí trasy a místa, která stojí za návštěvu. Autorka vypráví své osobní zážitky, které za léta života na ostrově nasbírala. Doporučuje krásné pláže a romantická zákoutí ostrova. Zároveň nezapomíná na historická fakta a praktické informace.

Sdílej článek dalším cestovatelům
Článek patří do rubriky: Zkrátka

Komentáře

Přečtěte si další podobné články