Vylepšili jsme stránku Lidé a Země.
Podívejte se na nový design.

5 měst, kde si užijete prodloužený víkend po celý rok

viden2.jpg
pr, Středa, 9. ledna 2013
K moři se vám v zimě nechce a na lyžích už jste byli? Poradíme vám, kam se dá vyjet kdykoli a užít si krásný romantický víkend. Tyto nabídky uspokojí i milovníky módy, romantiky nebo dobrého jídla.

Proč lidé odjíždí na prodloužené víkendy? Přece aby si užili romantiky. A romantice přeje Budapešť. Uherská velkolepost dává prožít pohádkový pocit monarchie. Východoevropská poloha města snižuje ceny na více než příznivou úroveň. Každoročně se zde pořádají velkolepé oslavy příchodu nového roku.

Budapešť - Maďarsko

Na módu lákají Antverpy

Ani Milán, ani Paříž. Skutečnou Mekkou fanoušků módy jsou Antverpy. Toto Vlámské město poskytuje azyl mladým progresivním návrhářům, stejně zde sídlí velké značky módního nebe. Pokud se chcete na zimní sezóny vybavit skutečně moderními kousky, Antverpy jsou to pravé místo.

Antverpy - Belgie

Předvánoční nákupy? Jedině Drážďany

Ano, zní to jako klišé, ale když se podzim překlopí do adventu, není lepší místo pro předvánoční nákupy a nasávání sváteční atmosféry, než Drážďany. Zdejší předvánoční trhy jsou skvělou záminkou, jak vytáhnout partnera na romantický víkend.

Za kulturou do Vídně

Byla hlavním městem českých zemí a patřila mezi nejvýznamnější metropole Evropy. Dnes je Vídeň sice politicky mnohem méně významná, její kulturní vliv však nijak nepohasl. Pokud jste milovníky vážné hudby nebo opery, každý večer si tu přijdete na své.

Vídeň - Rakousko

Pochutnáte si v Nice

Rozeznáte podle chuti, zda jíte maso mladého býčka z Argentiny nebo Pošumaví? Pokud ano, vyrazte na gastrovíkend do Nice. Pro každého Francouze je jídlo svátkem, ti na jihu si jej však umí užít ještě s větší grácií. Ať už vás láká klasický francouzský foie gras nebo si chcete pochutnat na plodech moře – v Nice si užijete do sytosti.

Na slevových portálech ušetříte

Pokud o prodlouženém romantickém víkendu uvažujete, určitě ušetříte, pokud se poohlédnete po výhodných akcích na některém ze slevových portálů. Podobné pobyty pro dva se tam vyskytují poměrně často. A nezapomeňte – tu pravou romantiku lze prožít kdekoli, když jste s tím pravým/pravou.

Sdílej článek dalším cestovatelům
Článek patří do rubriky: Zkrátka

Komentáře

Přečtěte si další podobné články