Vylepšili jsme stránku Lidé a Země.
Podívejte se na nový design.

3 otázky pro Petra Horkého

14petrhorky2.jpg
redakce, Úterý, 29. září 2015
Cestovatel a dokumentarista vypráví, jaké bylo jeho první, nejlepší a nejhorší cestování.

.

Moje poprvé

První sex – omlouvám se, ale pokud to pod touto otázkou nenapadne nikoho z vás, pak jste divní.

Byla to krásná studentská láska, jmenovala se Šárka a šli jsme na to jako podle učebnic (které jsme tehdy snad všichni tajně četli – Sexuální praxe, Děvčátko na slovíčko, Muž a žena intímne atd.). První dva pokusy se moc nepovedly, ale pak se to zlepšovalo! Proč tady o tom píšu – protože to je svým způsobem příznačné pro celý můj život, že se mi nic moc neděje ve skocích, ale pěkně postupně. Už jsem si zvykl, že si vždycky musím cestičku poctivě vyšlapat.

Na první polární výpravě mi byla hrozná zima, první televizní natáčení v roce 1996 jako moderátor jsem docela zvoral… Snad jenom první potápění mne hned chytlo, s vodou (tekutou i zmrzlou) jsme si prostě blízko. A první film? Vlastně z donucení, protože mne podrazil režisér, kterého jsem chtěl původně platit a vozit s sebou, sám jsem si nevěřil, že bych to někdy dokázal… Kdo chce letět, musí skočit!

Moje nejlepší

Teď hodně myslím na moje filmové dílko – Století Miroslava Zikmunda, které teď v létě cestuje po vlastech českých v rámci Roadshow poté, co jsme se loni stali nejnavštěvovanějším dokumentem v českých kinech a právě nyní pracujeme společně s Miroslavem Zikmundem, Mirkem Náplavou a Vladimírem Krocem na knižní, rozsáhlejší podobě.

Moje nejhorší

Omlouvám se, ale nic mne nenapadá. Snažím se špatné věci zapomínat.

Sdílej článek dalším cestovatelům
Článek patří do rubriky: Rozhovory

Komentáře

Přečtěte si další podobné články