Vylepšili jsme stránku Lidé a Země.
Podívejte se na nový design.

3 otázky pro Lucii Výbornou

012_LZ_1114-2.jpg
redakce, Středa, 3. prosince 2014
Známá moderátorka se vydává často do vysokých hor, nedávno vysílala přímo z expedice na K2. Jaké bylo její první, nejlepší a nejhorší cestování?

Moje poprvé

Týká se známého In´šá Alláh (Dá-li Alláh), o kterém jsem si myslela, že ho NIKDY nevyslovím nahlas. Kvůli neštěstí na cestě jsme na severu Pákistánu museli zůstat na noc v oblasti, kde žijí wahhábisté, kteří jsou vůči Západu nesmírně radikální. Že je situace vážná, jsem poznala v okamžiku, kdy do budovy, kde jsme večeřeli, vešla skupina mužů se samopaly.

Vzhledem k tomu, že policie a armáda tam neměla na uniformy a samopal měl naopak kdekdo, opakovala jsem In´šá Alláh zrychleně několikrát po sobě, než mi Ibrahim – náš průvodce – vysvětlil, že je to oddíl vojáků, kteří nás měli v noci hlídat.

Moje nejlepší

Profesně rozhodně fakt, že se mi letos podařilo z expedice, při níž Radek Jaroš zdolal vrchol K2, vysílat každý den do Radiožurnálu z místa, kde není elektřina ani internet.

Doufám, že to nebylo naposledy. A lidsky? To, že jsem ještě pořád tady.

Moje nejhorší

Můj slovník se po pěti týdnech s jinak výhradně mužskou expedicí K2 v Pákistánu radikálně změnil. Přistihla jsem se, že používám slova, která bych se dříve bála jen vyslovit. Pro pracovníka ve veřejnoprávním médiu, který sedí denně tři hodiny u mikrofonu, tragédie fatálních rozměrů!

Sdílej článek dalším cestovatelům
Článek patří do rubriky: Rozhovory

Komentáře

Přečtěte si další podobné články