Vylepšili jsme stránku Lidé a Země.
Podívejte se na nový design.

3 otázky pro Lucii Vondráčkovou

Lucie Vondrackova.jpg
Autor článku: Lucie Vondráčková, Středa, 8. února 2017
Autor fotografií: NguyenPhuong Theo
Herečka a zpěvačka Lucie Vondráčková vypráví, jaké bylo její první, nejlepší a nejhorší cestování.

.

Moje poprvé

Londýn. Ten mě očaroval tak, že jsem pak do stejné školy jezdila i dvakrát třikrát ročně. Odpoledne jsem trávila v knihovnách a parcích a dávala dohromady plány a nápady pro svou práci v Čechách. Po příletu domů jsem je všechny uvedla v život, natočila klipy, odehrála kupu představení, nazkoušela Shakespearovské slavnosti, vydala desku a zase uletěla do Londýna.

Moje nejlepší

New York – to je moje láska. Když jsem tam přiletěla poprvé, bydlela jsem na 53. ulici v nejmenším pokojíčku na světě. Koupelna byla až na druhém konci chodby, ale vůbec to nevadilo. Proč? Z okna byl totiž neuvěřitelný výhled na panoráma města. Úplně jako ve znělce seriálu Friends. Do školy jsem to měla pešky hodinu a půl, takže jsem za těch pár měsíců New York poznala téměř dokonale.

Moje nejhorší

Jela jsem v létě do Kalifornie. Trávila jsem studijní prázdniny ve San Francisku. Kdo tam byl, ví… Všude kolem pálí slunce, jen Golden Gate Bridge a San Francisco jsou v mlze. Musela jsem si hned pořídit rukavice, čepici a šálu. Jinak ovšem město překrásné. Navíc jsem tam díky chození pešky do školy po jejich kopcích zhubla osm kilo.

.

Sdílej článek dalším cestovatelům
Článek patří do rubriky: Zkrátka

Komentáře

Přečtěte si další podobné články