Vylepšili jsme stránku Lidé a Země.
Podívejte se na nový design.

3 otázky pro Lenku Krobotovou

16lenkakrobotova.jpg
redakce, Čtvrtek, 5. května 2016
Divadelní a filmová herečka Lenka Krobotová vypráví o svých prvních, nejhorších a nejlepších cestovatelských zážitcích.

.

Moje poprvé

Své úplně první cestovatelské zážitky si vybavím u moře v Jugoslávii, kam jsme jezdívali s rodiči na dovolenou. Nejčastěji to bylo v malé vesničce na ostrově Korčula, kde jsme za ta léta měli vyhlédnutá svá místa a taky mnoho přátel. Pamatuji si, že jsem se tam kdysi naučila plavat. I dnes se tam se svými dětmi někdy vracím.

Moje nejhorší

Nejhorší zážitek mám asi z dovolené na Šrí Lance. Je tam všude opravdu krásná příroda, ale místní obyvatelé nevědí, jak o ni pečovat, a odhazováním odpadků ji ničí. Velmi nás šokovalo, jaký tam byl na některých místech nepořádek, ulice byly špinavé a plné smetí. Mentalita a chování lidí je tam prostě úplně jiná než naše.

Moje nejlepší

Nejkrásnější vzpomínky mám na dovolené v Portugalsku. Objevili jsme tam opravdu krásná místa, na která se vždy ráda vracím. Většinou si půjčíme auto a cestujeme po tomto malém ráji, projeli jsme celou jižní oblast Algarve i Lisabon a jeho okolí. Do paměti se mi zapsal Cabo de Sao Vicente, mys na jihu Portugalska, který je se svými strmými útesy a majestátním majákem úchvatnou podívanou. Můj zážitek je o to silnější, že mě tam můj manžel požádal o ruku.

Sdílej článek dalším cestovatelům
Článek patří do rubriky: Rozhovory

Komentáře

Přečtěte si další podobné články