Vylepšili jsme stránku Lidé a Země.
Podívejte se na nový design.

3 otázky pro Ivana Hlase

14ivanhlas.jpg
redakce, Úterý, 2. února 2016
Písničkář, textař, zpěvák a kytarista Ivan Hlas vypráví o svých zážitcích z cestování.

.

Moje poprvé

Můj první cestovatelský zážitek byl opravdu velký. Bylo mi šest let. S mámou a mladšími bratry jsme letěli za otcem do rovníkové Afriky, kde pracoval. Už cesta byla dobrodružná, tenkrát to bylo jinak než dneska. Dokonce mě pustili piloti za knipl na vnitrostátní lince Conakry–Kankan. Strávili jsme v Africe skoro půl roku a její vůni mám uloženou navždycky.

Moje nejhorší

Jednou v lednu jsem narychlo přijal pozvání krajanů z Chicaga, abych přiletěl zahrát. Vzal jsem kytaru a vydal se na cestu. Už při vstupu do Spojených států nastal problém. Vybrali si mě a musel jsem asi hodinu hrát v kanceláři imigrační policie, než mi dali razítko do pasu. Hrál jsem i vánoční koledy. Nebyla to legrace. Od Velkých jezer šel arktický mráz, bydlel jsem sám v motelu na industriálním předměstí Chicaga. Hostitelé byli pozorní a hraní příjemné, i pár malých výletů jsme stihli. Ale takový pocit samoty jsem předtím ani potom nezažil. Na cesty vždycky s nějakou spřízněnou duší!

Moje nejlepší

Před lety jsme se s třemi kamarády z dětství v hospodě dohodli, že si uděláme životní čundr. Volba padla na Kubu. Tenkrát ještě Castrovu, ale už trochu volnější. Půjčili jsme si v Havaně auto a Kubu projezdili křížem krážem. Spali jsme, kde se dalo, někdy u těch nejchudších lidí v pralese, někdy v luxusním hotelu. Místním jsme byli asi sympatičtí, také proto, že jsme byli Češi, a tak jsme se setkávali s naprostou srdečností a vstřícností. Lidi na ulici na mě volali: „Jón Lennon, buena…“

Sdílej článek dalším cestovatelům
Článek patří do rubriky: Rozhovory

Komentáře

Přečtěte si další podobné články