Vylepšili jsme stránku Lidé a Země.
Podívejte se na nový design.

3 otázky pro Danielu Písařovicovou

10danielapisarovicova.jpg
Autor článku: redakce, Úterý, 30. června 2015
Autor fotografií: Archiv Pisarovicova Daniela/Moje psychologie
Televizní moderátorka o tom, jaké bylo její první, nejlepší a nejhorší cestování

.

Moje poprvé

Když jsem byla ve třetí třídě, vzali mě rodiče na dovolenou do Bulharska. K této cestě se váže jedna vtipná historka, kterou moji rodiče rádi vyprávějí. Bylo mi tenkrát slíbeno, že se v letadle bude podávat šunka. Hrozně jsem se na to těšila, o to víc jsem pak byla zklamaná, když mi k jídlu přinesli řízky. Tolik jsem se těšila na tu šunku, že jsem se rozhodla nejíst, dokud mi ji nenaservírují. Měla jsem samozřejmě smůlu.

Moje nejlepší

Nejlepší zážitek mám rozhodně z Madeiry, kterou jsem navštívila asi před dvěma lety. Naprosto mě okouzlil celkový ráz madeirské krajiny. Tak malinkatý ostrov a tolik rozmanitých krás. Je obdivuhodné, jak na jednom místě může existovat tolik druhů flóry. Byl to fantastický zážitek.

Moje nejhorší

Asi nejhorší zážitek z cestování mám z Ameriky z roku 2001. Vracela jsem z newyorského letiště zpět domů do Česka zrovna v období, kdy Amerikou otřásly teroristické útoky na Dvojčata. Letěla jsem někdy okolo 19. září, pouze pár dní po neštěstí. Atmosféra na letišti nebyla nic příjemného, o bezpečnostní kontrole nemluvě.

Další nepříjemný zážitek, který se mi vryl do paměti, je z Paříže, kterou jsem navštívila se svou maminkou. Tehdy jsme se rozhodly, že oželíme návštěvu posledního muzea a zajdeme si na oběd. Vše jsme sdělily průvodkyni, která slíbila, že na nás počká. Přišly jsme na smluvené místo a samozřejmě průvodkyně s naší skupinou nikde.

Byl to hrozný pocit, ztraceny v Paříži, už jsme si představovaly, jak tam budeme muset někde zůstat. Nějakou chvíli jsme tam samy bloudily a úplnou náhodou jsme potkaly další dva ztracené, na které se taky zapomnělo. Dali jsme všichni hlavy dohromady a nakonec si vzpomněli na název našeho hotelu, kam jsme se později dopravili.

Sdílej článek dalším cestovatelům
Článek patří do rubriky: Rozhovory

Komentáře

Přečtěte si další podobné články