Vylepšili jsme stránku Lidé a Země.
Podívejte se na nový design.

Zimní Egypt nadchne prázdnými plážemi a příjemným počasím

Egypt-Drink.jpg
pr, Pondělí, 14. prosince 2015, Komerční sdělení
Dovolená u moře v zimě je vhodným dárkem pod stromeček nebo představuje zpestření chladných zimních dní. Takovou dovolenou můžete strávit v Egyptě, kam se pohodlně dostanete za čtyři hodiny letu.

.

Jaký hotel zvolit

Oblíbenými přímořskými letovisky českých turistů se staly Hurghada a Safaga. Nejjižnější destinaci v zemi Marsa Alam turisté navštěvují nejčastěji právě v zimním období.

Zájezdy do Egypta často pořídíte kolem 10 000 Kč na osobu v hotelu s all inclusive stravováním. Při výběru ubytování uvažte, že voda z vodovodu v Egyptě není pitná, a pokud váš hotel nebude poskytovat v ceně služeb pitný režim po celý den, budete nuceni kupovat vodu balenou. Jídlo z rychlého občerstvení nebo trhu nestojí mnoho, avšak kupovaná večeře ze stánku vám může znepříjemnit dovolenou díky střevním potížím až do konce vašeho pobytu. Z tohoto důvodu se nabízí volit ubytování s plnou penzí nebo all inclusive stravováním. Řada hotelů v zimním období pro vyšší komfort svých hostů vyhřívá bazény.

Při výběru zájezdu od cestovní kanceláře nemusíte zařizovat žádné formality a delegát vám bude ochotně nápomocen po celou dobu pobytu. Dovolenou u moře můžete objednávat po celý rok. V případě, že se budete rozhodovat na poslední chvíli, vybírejte ze široké škály last minute dovolené v Egyptě.

Egypt - přístav

Formality před cestou

Vízum obdržíte na letišti při příletu do Egypta za poplatek 740 Kč na osobu s podmínkou, že při příletu do země je váš pas platný minimálně následujících 6 měsíců. Do Egypta je zakázané dovážet potraviny, alkohol, zbraně a dětskou pornografii. Vyvážet není povoleno suvenýry v podobě škeblí, mušlí, korálů, nezpracované zlato, tabu na vývoz tvoří části památek a alkohol. Oficiální měnou je egyptská libra a získat ji můžete za americké dolary v hotelu nebo v oficiální směnárně. Nikdy nevyměňujte peníze na ulici od překupníků. V prvé řadě byste porušovali egyptské zákony, a za druhé vás překupníci často ošidí.

Při cestě do Egypta se doporučuje mít očkování proti žloutence typu A+B, meningitidě typu A+C, tetanu a tyfu, avšak povinné není žádné z nich.

Proč navštívit Egypt v zimě

Dovolenou můžete trávit v příjemných 25 °C. Výhodou zimní dovolené v Egyptě jsou bezesporu prázdnější hotely, volné pláže a možnost pohodlně cestovat po památkách. V zimních měsících zemi nesužuje suché úmorné teplo, a proto si návštěvu památek příjemně užijete. Můžete navštívit hlavní město Káhiru, pyramidy v Gíze, Karnak nebo Luxor. Z fakultativních výletů si jistě vyberete, jelikož Egypt je zemí s nejbohatší historií na světě.

Rudé moře drží svou teplotu nad 21 °C a zimní dovolenou často využívají milovníci potápění, kteří nejsou rušeni turisty a potápěčská centra nejsou zahlcena objednávkami.

Egypt - potápění
Sdílej článek dalším cestovatelům

Komentáře

Přečtěte si další podobné články