Vylepšili jsme stránku Lidé a Země.
Podívejte se na nový design.

Wenger Czech Adventure Race 2012 v polovině

redakce, Pondělí, 6. Srpen 2012, Komerční sdělení
V polovině závodu Wenger Czech Adventure Race 2012 se o čelo perou týmy české týmy Berghaus/Accom/Merida a Wenger/Estim. Třetí příčku s odstupem zhruba hodiny drží Czech Addidas Terrex.

[file:upload0]

Závod odstartoval ve středu v 10 hodin v Kadani běžeckým prologem po městě a okolí. Již tato úvodní sekce naznačila, že letošní ročník bude kopcovatý. Během hodiny závodníci navštívili několik kopců, včetně rozhledny nad městem a rovněž brodili na ostrůvek. Většina středy pak patřila 50 kilometrové pěší etapě na rozhraní Doupovských hor. Kontroly byly umístěné vesměs na hradech na vrcholcích kopců. Často bylo z jednoho vrcholku jasně rozpoznat další hrad, ovšem v cestě stálo hluboké údolí. Největší překážkou ovšem bylo velké vedro, které týmy v průběhu dne týralo. Mnoho závodníků se uvařilo. Trpěli dehydratací i křečemi. Závod ovšem vzdal jen jeden tým. Zkušenosti závodníků narůstají a všichni vědí, že v takhle dlouhém závodě má krizi každý a v noci může být všechno jinak. Každopádně postup týmů horko značně zpomalilo.

[file:upload1]

Berghaus/Accom/Me­rida si již od začátku závodu budoval mírný náskok. Ten však ztratil na šesté kontrole, kterou bylo z jedné strany těžké najít. V dalším postupu zvolil Wenger/Estim lepší trasu a v cíli pěší etapy se najednou ocitl v čele závodu. Závodníci se rychle přezuli do vodáckého (i tento čas se počítá do závodu) a vydali se po Ohři zpět do Kadaně, což je zhruba 25kilometrová štreka. Cestou je čekala lezecká vložka. Na tu přijely oba týmy pohromadě. Lezecké cesty byly relativně obtížné a týmy navíc dorazily až za tmy. To hrálo do karet Berghausu, kteří mají ve svém středu zkušené lezce a horolezce, zatímco členové Wengeru jsou všichni orientační běžci. Za nevylezené cesty čekal týmy dlouhý trestný okruh s broděním přes Ohři. Méně koleček vrátilo Berghaus opět do čela. Vedení si udržel až zpět do Depa.

[file:upload2]

Po relativně krátkém patnáctikilome­trovém bruslařském výjezdu do kopce a seběhu dolů týmy vyrazily na cyklistickou etapu, ze které se v době psaní tohoto článku ještě nevrátily. V čele je však stále Berghaus, následovaný Wengerem. Již v této fázi se začíná ukazovat rozdíl mezi jednotlivými týmy. Zatímco první družstva byla na trati rychle a bez spaní, družstva vzadu začínají krást hodinku či dvě spánku. Vítěze očekávám v cíli v pátek, poslední družstva dorazí až v sobotu.

[file:upload3]

Závod můžete sledovat živě na www.adventurerace.cz/live

Sdílej článek dalším cestovatelům

Komentáře

Přečtěte si další podobné články