Vylepšili jsme stránku Lidé a Země.
Podívejte se na nový design.

Výstava ANDREAS H. BITESNICH: DEEPER SHADES / NEW YORK

The New Yorker Hotel, New York 1997 .jpg
mf, Pondělí, 5. března 2012
Výjimečný výstavní projekt DEEPER SHADES / NEW YORK představí nejnovější soubor světově uznávaného fotografa Andrease H. Bitesnicha, kterého česká kulturní veřejnost doposud znala především díky řadě jeho fotografických publikací z prestižního nakladatelství teNeues

Výjimečný výstavní projekt DEEPER SHADES / NEW YORK představí nejnovější soubor světově uznávaného fotografa Andrease H. Bitesnicha, kterého česká kulturní veřejnost doposud znala především díky řadě jeho fotografických publikací z prestižního nakladatelství teNeues.

Na fotografiích vystupují kontury newyorských budov v sytých černých odstínech, obloha je naopak téměř bílá. Fotografie vypadají, jako by byly exponovány na film s hrubým zrnem a zvětšené na smirkový papír. Nejprve vybíral Andreas H. Bitesnich ze street fotografií, které měl k dispozici v archivu. Experimentoval s jejich tonalitou a klíč k zachycení atmosféry a podob „Velkého jablka“ našel právě v extrémním kontrastu. Ve výstavě jsou tak díla, která vznikala v devadesátých letech, i velmi čerstvé snímky. Vše je podřízeno konceptu, o kterém Bitesnich říká: „Již moje fotografie aktu byly vždy velice čisté a tonálně redukované, a já byl zvědavý, co se stane s obrazem, když se 256 stupňové škály zjednoduším na nejmenší možnou hodnotu, takže nakonec zůstane téměř jen černá a bílá.“ V Leica Gallery Prague bude za přítomnosti autora pokřtěna Bitesnichova nová kniha DEEPER SHADES / NEW YORK. Její prodej v České republice bude zajišťovat exkluzivně LGP.

Výstava se koná ve spolupráci s Rakouským kulturním fórem v Praze a pod záštitou rakouského velvyslance v České republice Ferdinanda Trauttmansdorffa.


ANDREAS H. BITESNICH Rakouský fotograf Andreas H. Bitesnich (1964) získal světoznámé renomé především díky fotografii aktů a módy. Jeho snímky se vyznačují perfektním zpracováním a obrazovou čistotou, spojují harmonii a rovnováhu s určitým napětím. Fotografie Andrease Bitesnicha jsou publikovány v předních evropských časopisech. Doposud vydal jedenáct monografií (např. Polanude, Woman, Travel, India).

Sdílej článek dalším cestovatelům

Komentáře

Přečtěte si další podobné články