Vylepšili jsme stránku Lidé a Země.
Podívejte se na nový design.

Vyrážíte do zahraničí? Sjednejte si kvalitní cestovní pojištění!

Daios.jpg
pr, Pátek, 25. prosince 2015, Komerční sdělení
Ač představuje pro většinu z nás dovolená nezapomenutelné chvíle, je třeba se připravit i na méně pozitivní aspekty cest do zahraničí. Před samotným opuštěním ČR si tedy určitě sjednejte kvalitní cestovní pojištění!

.

Cestovní pojištění může kompenzovat řadu nepříjemností

Cestovní pojištění sice může být zahrnuto již v ceně zájezdu, nicméně není to pravidlem. Pokud si jej tedy budete muset zařídit zvlášť, určitě se zaměřte na nabídky více pojišťoven a důkladně je porovnejte. Tento krok ovšem nemusí být jednoduchý. Předně byste se měli obrátit na specializovanou pojišťovnu a pochopitelně by vás měl zajímat rozsah pojistné ochrany. Proti čemu se lze tedy nechat pojistit?

Vyrážíte do zahraničí? Sjednejte si kvalitní cestovní pojištění!
  • Léčebné výlohy. Zdravotní komplikace, tedy onemocnění či zranění, mohou potkat každého z nás. Ačkoli je Česká republika součástí Evropské unie, ani v členských státech nemáte nárok na bezplatnou lékařskou péči. I zde tedy mohou být výdaje velmi vysoké, což platí ještě výrazněji pro země mimo EU. Bez zdravotního pojištění se tedy může dovolená výrazně prodražit!
  • Ztráta či poškození zavazadel. Během přesunu do cílové destinace může dojít ke ztrátě či poškození zavazadel a jejich obsahu. I proti těmto komplikacím se ovšem můžete nechat pojistit.
  • Stornování dovolené či letenky. Mohou nastat situace, které vám neumožní odcestovat. V takovém případě je klíčové pojištění storna zájezdu, neboť můžete dostat nazpět až 90 % ceny dovolené. Navíc existuje možnost pojištění pro případ stornování letenek.

Samozřejmě máte daleko více možností, záleží tedy pouze na tom, proti jakým nepříjemnostem chcete být pojištěni. V každém případě jsou podstatné rovněž non stop asistenční služby. Dostanete-li se totiž do svízelné situace, nepochybně oceníte, že se budete mít na koho obrátit. Při výběru cestovního pojištění navíc vyberte pojišťovnu, jejíž pojistným podmínkám budete maximálně rozumět. Až v poslední řadě se rozhodujete dle porovnání cen.

Vyrážíte do zahraničí? Sjednejte si kvalitní cestovní pojištění!

Nestačí pojištění v rámci platebních karet?

Platební karty ne vždy pojištění obsahují, a pokud ano, musíte si jej zařídit zvlášť a zároveň zaplatit pojistné. Nehledě na to, ani samotné služby nemusí být dostačující. V mnoha případech jsou totiž kryty pouze úrazy se závažnými důsledky, což znamená, že „klasické“ léčebné výlohy zahrnuty nejsou. Odradit vás může rovněž vysoká spoluúčast, některá omezení v případě pojištění zavazadel, a když dojde ke stornu dovolené či letenky, zřejmě se finanční kompenzace rovněž nedočkáte.

Cestovní pojištění si zkrátka zařiďte svědomitě. Nikdy nevíte, co se může stát. Navíc si je třeba uvědomit, že zdravotní péče bývá v zahraničí mnohdy velmi drahá, takže se vám dovolená může výrazně prodražit!

Vyrážíte do zahraničí? Sjednejte si kvalitní cestovní pojištění!
Sdílej článek dalším cestovatelům

Komentáře

Přečtěte si další podobné články