Vylepšili jsme stránku Lidé a Země.
Podívejte se na nový design.

Už jen dva týdny do zahájení největší fotografické akce podzimu!

PetrSlavík.jpg
pr, Pondělí, 6. října 2014, Komerční sdělení
Druhý ročník veletrhu a festivalu současné fotografie FOTOEXPO bude zahájen v sobotu 18. října 2014 v Národním domě na Vinohradech. Připravili jsme pro vás besedy, audiovizuální projekce, exkluzivní workshopy, tématické stage, kavárnu, výstavní galerii a mnoho dalšího!

Zakupte si v předprodeji základní vstupné za 250 Kč a nechte se strhnout prezentací několikanásobného držitele ocenění Czech Press Photo, protože Jan Šibík vám skrze svůj objektiv přiblíží světové události. O své tvorbě bude besedovat Sára Saudková. Audiovizuální projekci bude mít také Marian Beneš, držitel titulu QEP, který představí fotografii automobilu jako poctu tradici a řemeslné dovednosti. Těšit se můžete na přírodní zázraky západního pobřeží USA v podání Jiřího Stránského, prvního českého vítěze prestižní soutěže European Professional Photographer of the Year Award. Legenda české fotografie Vladimír Brunton, zavzpomíná na své cesty po Japonsku.

Jan Pischnoth - Máchovo jezero a kachny

Fotografii architektury vám přiblíží Aleš Jungmann, držitel titulu QEP. Divokou přírodu a šelmy před objektivem zase Petr Slavík. Jaké je to fotit celebrity vám bude vyprávět Lenka Hatašová, nejpovolanější ve svém oboru. Co všechno se dá nafotit pod vodou? Zeptejte se Alice Bochňákové, držitelky titulu QEP. Milovníky aktu pak zasvětí do své profese vyhledávaný fotograf Jiří Růžek a Karel Cudlín představí fotografii od sedmdesátých let do současnosti.

Jiří Stránský

Matúš Zajac vám na svém workshopu prozradí kouzlo práce s různými lidmi v atypických prostředích, se kterými se setkával během posledních třech let při fotografování do své nové knihy OUT. Dozvíte se co je důležité a čeho se vyvarovat. Součástí workshopu bude také analýza vašich fotografií a rozhovor s každým návštěvníkem o jeho fotografických toulkách.

Ladislav Soukup

Zastavte se v prezentačních prostorách společnosti FUJIFILM a vyzkoušejte si zde s fotografkou Illy Wonka fotoaparáty společnosti FUJIFILM, včetně novinek představených na Photokině. Starší i nové modely si otestujete při kreativním focení portrétu v našem kouzelném pokojíčku s Illy Wonkou.

Petr Jan Juračka

Martin Kamín vás provede blokem přednášek a prezentací, kde uvidíte komentovanou prohlídku nejlepších fotografií z fotoexpedic, potkáte se zkušenými fotoexpedičními fotografy a dozvíte se tipy a triky pro pořizování fotografií na cestách.

Alžběta Jungrová

Stačí málo a vaše fotky z mobilu se mohou stát hvězdou internetu…nebo alespoň Instagramu. Láďa Soukup z Focenomobilem.cz vám poradí, jak lépe vyfotit, upravit a následně prezentovat mobilní fotografie. A na jeho dalším speciálním workshopu se naučíte jak na živou fotku. Protože Cinemagraph je jedním z možných budoucích směrů digitální fotografie.

Jan Šibík - Supertajfun Haiyan, Taclaban, Filipíny

Zaujala Vás někdy perfektně ostrá skládaná mikro či makrofotografie, složená z několika různě zaostřených snímků? Anebo fotografie pořízené z různých typů mikroskopů? Oboje tyto techniky si budete moci vyzkoušet s lektorem Petrem Janem Juračkou, který se vědecké mikro a makrofotografii věnuje již mnoho let na půdě Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy. Kromě optického mikroskopu, makroobjektivů a fotoaparátů obsluhovaných počítačem, budou k dispozici i makroblesky, zajímavé fotogenické přírodniny a všelijaké speciální mikrofotografické pomůcky. V rámci individuálního kurzu si tak budete moci odnést domů vlastní mikro či makrofotografie, které byste bez těchto speciálních pomůcek nemohli pořídit.

Vladimír Brunton

Interaktivním zamyšlením nad tím, jaké specifické technické nároky přináší fotografování mimo studio v závislosti na fotografovaném objektu vás budou provázet Jan Starý a Jan Pischnoth. Dotknou se volby vhodné techniky a strategií aneb co digitální aparát umí a neumí, výhody a nevýhody různých nastavení, záludnost světla, magie filtrů, pasti nočního focení, rozdílnost přístupu k dokumentu vs. k pečlivě inscenované fotografii, nejběžnější omyly.

A to stále není vše. Podrobné informace najdete na www.fotoexpo.cz a facebooku. Předprodej vstupenek zajišťuje Goout.cz.

Sdílej článek dalším cestovatelům

Komentáře

Přečtěte si další podobné články