Vylepšili jsme stránku Lidé a Země.
Podívejte se na nový design.

Týden vědy a techniky AV ČR

intereaktivni_expozice_proteus.jpg
pr, Úterý, 20. října 2015, Komerční sdělení
Listopad ožije vědou – už po patnácté. Přednášky, výstavy, dny otevřených dveří, workshopy a mnohé další akce přinese největší vědecký festival v České republice. Týden vědy a techniky AV ČR se uskuteční od 1. do 15. listopadu 2015.

Až 500 akcí v Praze, Brně, Ostravě, ve všech krajských městech a na mnoha dalších místech po celém Česku se mohou zúčastnit návštěvníci 15. ročníku Týdne vědy a techniky AV ČR.

Mezi přednášejícími vystoupí takové vědecké kapacity, jako je profesor Václav Hořejší, ředitel Ústavu molekulární genetiky AV ČR, profesor Josef Syka z Ústavu experimentální medicíny AV ČR, seismolog Aleš Špičák z Geofyzikálního ústavu AV ČR a známí popularizátoři vědy Dr. Michael Londesborough z Ústavu anorganické chemie AV ČR nebo Daniel Stach z České televize.

Festivalovému centru v budově Akademie věd ČR na Národní třídě v Praze budou dominovat interaktivní exponáty – nadživotní model srdce, céčkomat nebo interaktivní světelný exponát Proteus, jehož hlavním prvkem je světlo a dotek a který byl vytvořen festivalu přímo na míru. Program dále umožní nahlédnout do tajů životních procesů rostlin, daktyloskopie nebo 3D tisku – a mnohem víc!

Kompletní festivalový program najdete na webových stránkách www.tydenvedy.cz. Vstup na festival je bezplatný, na některé akce (zejména přednášky, filmy a vybrané dny otevřených dveří) je však z kapacitních důvodů nutná rezervace míst předem.

Kdy: 1. – 15. listopadu 2015

Kde: po celé České republice

Více informací: www.tydenvedy.cz

Sdílej článek dalším cestovatelům

Komentáře

Přečtěte si další podobné články