Vylepšili jsme stránku Lidé a Země.
Podívejte se na nový design.

Tři sta dní plných slunce – to je Costa de Almería

1.jpg
FIRO-tour, Středa, 29. června 2011, Komerční sdělení
Španělské pobřeží Costa de Almería je méně známý kout Andalusie. Přitom tady slunce svítí plných 315 dní v roce a pláže patří k nejkrásnějším v Evropě.

Do Andalusie vyráží každý rok statisíce Evropanů, většina z nich ale do oblasti Costa del Sol, tedy na slavné Slunečné pobřeží. Jeho méně známý soused, provincie Costa del Almería leží více na východ a do kvality pláží, ubytování a zážitků si se svým slavnějším sousedem v ničem nezadá. Naopak, v lecčems ho dokonce předčí.

Sluneční paprsky tu turisty do tváří lechtají asi 3000 hodin ročně a zima tady prakticky neexistuje. I v zimních měsících tu totiž teplota jen málokdy klesne pod dvacet stupňů. První otužilci se na místních plážích objevují už v březnu. Léto je potom sice dlouhé a horké, ale vzduch ochlazuje čerstvý vítr od moře, který letní výheň mění v celkem příjemnou záležitost.

Historie tohoto koutu Španělska je bohatá. Dodnes jsou tu patrné vlivy arabské, fénické i římské kultury.

Mojacar Pueblo – romantika na španělský způsob

Na pobřeží Costa del Almería se střídají živá letoviska s těmi, kam se jezdí za klidem a odpočinkem. Patří mezi ně i bílá vesnička Mojacar Pueblo. Ti, kteří hledají romantiku, jí tady najdou více než malé množství. Bíle natřené domky svítí v okolní zeleni a z úzkých a klikatých uliček se čas od času naskytne pohled na Středozemní moře.

Směrem dolů k pobřeží pak původní vesnice silně ovlivněná arabským vlivem přechází do nové hotelové zástavby. Mojacar Playa už je potom klasickým dovolenkovým resortem – s hotelovou částí, příjemnými hospůdkami, kde se ještě dnes drží odpolední siesta, a širokou pláží.

Aktivně založení turisté pak nedají dopustit na nedávno vzniklé letovisko El Toyo-Retamar, kde k příležitosti 15. středozemních her vznikla nová zázemí pro nejrůznější sporty, golfové hřiště a multifunkční hala. El Toyo je navíc branou do národního parku Cabogata.

Pláže jsou široké a velmi čisté. Ne náhodou se část z nich pyšní oceněním Modrá vlajka EU.

Pláže oceněné modrými vlajkami

K největším místním letoviskům patří Roquetas de Mar. Místní pláže si za svou čistotu vysloužily Modrou vlajku EU a i díky tomu se v posledních letech původní malá rybářská vesnička proměnila v životem tepající turistické středisko.

Nově tu vznikl vodní svět Mario Park, který může být alternativou pro ty, které omrzí lenošení na plážích Los Bajos a Playa de Cerrillos. „Funguje tady i dráha pro motokáry, jedna z nejdelších v celém Španělsku,“ nabízí další možnost, jak aktivně strávit dovolenou místní delegát cestovní kanceláře.

V Roquetas de Mar stojí i takzvaná „plaza de toros“, býčí aréna, kde čas od času probíhá typická španělská korida. „Tam ale radši bez dětí a jen v případě, že nepatříte mezi slabé nátury!“ Korida je dodnes jedněmi považována za španělské bohatství, zatímco druzí ji zatracují jako týrání zvířat.

Odpočiňte si na pláži, nebo se vydejte za poznáním. Andaluská města mají bohatou historii.

Španělský Divoký západ

Kromě toho, že na Costa de Almería dopadá nejvíce slunečních parsků v celé oblasti, drží toto španělské pobřeží ještě jeden prim. Leží tady jediná poušť v Evropě. Poušť Taberna je navíc jakýmsi poutním místem všech milovníků westernů – ať už těch „seriózních“ nebo bláznivých spaghetti westernů. Právě tyto lokality totiž filmaři celkem často vydávají za divoký americký západ.

Natáčel tady i Clint Eastwood nebo slavná dvojice Terrence Hill a Bud Spencer. Dodnes ve vyprahlé krajině stojí celé westernové městečko, přeměněné na Texas Hollywood Park, kde turisty baví kovbojové na koních, drsný šerif nebo osazenstvo saloonu. Součástí komplexu je i malé muzeum s filmařským „nádobíčkem“.

Nejen Costa de Almería ale vůbec celá Andalusie v sobě snoubí žhavou atmosféru plnou slunce, flamenca a koridy. Přidejte k tomu krásu místních žen, chuť vína, které se tu pěstuje a modř moře a musí vám být jasné, proč patří k evropské dovolenkové špičce.

Inzertní sdělení: Cestovní kancelář FIRO-tour, odborník na dovolenou v Tunisku, Turecku, Egyptě, Řecku, Španělsku a dalších oblíbených destinacích, vybírá ze své nabídky zájezdy Španělsko.

zdroj FIRO-tour

Hotel Portomagno

Moderní hotel, který nabízí široké spektrum služeb v hotelu, skvělá poloha, výborné služby all inclusive, možnost po náročném slunečném dni nechat si své tělo opečovávat v hotelových lázních.

zdroj FIRO-tour

Hotel Golf Trinidad

Hotel v letovisku Roquetas de Mar, který vám nabízí vše ke strávení příjemné dovolené, pro všechny věkové skupiny. Možnost rezervace golfu na recepci hotelu.

zdroj FIRO-tour

Hotel Cabogata Garden

Krásný hotelový komplex ze sítě hotelů Gardenhotels, skvělé služby all inclusive, výborná strava. Hotel se nachází blízko starobylé Almeríe, mezinárodního letiště a místní pláže jsou již součástí Národního Parku Cabo Gata, pohoří s krásnými zátokami, plážemi a výhledy.

Sdílej článek dalším cestovatelům

Komentáře

Přečtěte si další podobné články