Vylepšili jsme stránku Lidé a Země.
Podívejte se na nový design.

Tramvají do přírody a za dinosaury

6.7._shutterstock_tramvaj.jpg
Cestou necestou, Pondělí, 6. červnaec 2015
[Soutěž] Až vás na výletě v Plzni omrzí dlážděné ulice, nasedněte na tramvaj. Trasa plzeňské „čtyřky“ je lemovaná přírodními krásami i vesnickou pohodou. Jenom musíte vědět, kudy se prosmýknout mezi ulicemi a domy. Můžete začít už u Lochotínského parku kousek za hlavním plzeňským mostem. Když budete pozorní, můžete tu objevit poustevnu vytesanou ve skále s pamětním sloupem, který pamatuje slavnou lázeňskou minulost parku.

To nejlepší však přijde až nakonec, dole pod parkem. Jestli chcete vědět, co je to galídie, jak se felsuma udrží na stropě hlavou dolů či jak se má novorozené mládě nosorožce indického, jste na správném místě. U vchodu do plzeňské zoo. V horní části se navíc můžete potkat s učiněnými giganty. Zdejší dinosauři v životní velikosti jsou sice plastoví, řvou však jako živí – a občas se i pohnou.

O kousek dál na vás čeká vítané osvěžení: jezírko s písečnou pláží, které vzniklo zatopením bývalého lomu. Kromě vody si tu můžete dopřát i něco lepšího – v restauraci sotva sto metrů od břehu. A na konečné se můžete těšit na začátek. Tedy začátek Sigmondovy naučné stezky, jež vás definitivně dovede do přírody za městem. A taky k Boleveckým rybníkům, které v létě brázdí plachetnice, windsurfeři nebo lidé na pramičkách.

Cestou můžete zkusit najít kámen, který vypadá jako Lenin. Není to náhoda: prý ho tak opracoval sovětský voják, kterých tu v 70. letech bylo přesně o sto procent víc, než kolik by jich tu místní chtěli vidět. A jestli toho pořád nemáte dost, zapamatujte si název Bolevecká náves. Ano, náves, ačkoli se nachází v sevření panelových domů. Starý Bolevec zůstal na plzeňském předměstí z dob, kdy ještě byly paneláky zlou noční můrou. Dnes nabízí vítané útočiště lidem z okolních sídlišť – kompletně i s vesnickým rybníčkem, kamenným sloupem se soškou Panny Marie nebo vesnickým statkem.

Nalákali jsme vás na dinosaury? Pojďte s námi soutěžit na www.lideazeme.cz/cestounecestou

Sdílej článek dalším cestovatelům

Komentáře

Přečtěte si další podobné články