Vylepšili jsme stránku Lidé a Země.
Podívejte se na nový design.

Sněží? 4 tipy, jak se zbavit sněhu před domem

Jak se zbavit snehu.jpg
pr, Sobota, 26. prosince 2015, Komerční sdělení
Jen co jsme zazimovali zahradu, přichází další starost. Čeká nás každoroční zápas se sněhem. Pojďte si společně projít několik možností, jak můžete vyhrát nad tímhle bílým nepřítelem, který se častou celou zimu den co den usazuje před vaším domem.

.

Lopaty a hrabla

Jestli u vás na zahradě napadne sníh jen výjimečně, postačí vám klasické kvalitní nářadí. Jeho součástí by měla být především lehká a přitom dostatečně pevná lopata a zimní koště. Sníh a stará dobrá lopata jdou ale dohromady pouze, pokud máte zdravá záda a před domem jen malý chodníček.

Sněhová fréza. Jednostupňová nebo dvoustupňová?

Nicméně dnes už se nemusíme spoléhat jen na ruční odstraňování sněhu. Pomocí sněhové frézy to jde i 20krát rychleji. Jestli bydlíte ve vyšších polohách nebo potřebujete sníh odklidit z větší plochy, přijde vám vhod profesionální dvoustupňová sněhová fréza. Ta se také hodí na udusaný a přemrzlý sníh. Pokud se ale potřebujete sněhu zbavit pouze před domem, bude vám stačit lehčí jednostupňová fré­za.

Benzinová vs. elektrická sněhová fréza

Rozdíl mezi benzinovou a elektrickou frézou spočívá především ve výkonu. Benzinová sněhová fréza udrží otáčky i při namáhavém provozu, a tak si hravě poradí i s nejnáročnějšími podmínkami. Práce s elektrickou frézou se vám osvědčí především před rodinným domem. Je lehká, velmi snadno ovladatelná a opravdu tichá. Dostane se do jakékoli vzdálenosti dané délkou kabelu.

Vyhřívaný chodník

Tak tohle už je opravdu vychytávka. Proč sníh odklízet, když ho můžete nechat roztát? Vše funguje díky elektrickým topným kabelům, které se dají zavést pod váš chodník, parkovací místo nebo terasu. Topné kabely si budou rozumět s dlážděným, betonovým i asfaltovým povrchem.

A co vy – už se na sněhovou nadílku připravujete? A který pomocník se vám zamlouvá nejvíce?

Sdílej článek dalším cestovatelům

Komentáře

Přečtěte si další podobné články