Vylepšili jsme stránku Lidé a Země.
Podívejte se na nový design.

Poznejte nepoznané: Poznejte Maroko!

MAROKO-Marrakes-Namesti-Jemaa-El-Fna-02.jpg
pr, Pondělí, 16. června 2014, Komerční sdělení
Přívlastek „země kontrastů“ si vysloužlo mnoho zemí. V málokteré se však střetávají tři kultury, její obyvatelé mluví čtyřmi jazyky, rušná města střídá poušť a písečné pláže zasněžené vrcholky hor. O které zemi že je to řeč? Pojďme společně navštívit Maroko!

Maroko postupně objevuje stále více turistů, pro většinu z nás má však zatím punc něčeho neznámého. Můžete tu strávit pokojnou dovolenou v turistickém letovisku jako je Agadir nebo Saidia, kde budete ubytování v prvotřídních hotelových resortech s bohatým all inclusive a veškerým dostupným servisem. Pokud však toužíte nejzápadnější zemi Afriky skutečně poznat, vyzkoušejte raději poznávací zájezd. Co byste při návštěvě Maroka rozhodně neměli vynechat?

Marrakéš

Marrakéš

Marrakéš je jedním z královských měst Maroka, které se pyšní více než tisíciletou historií. Leží ve vnitrozemí na úpatí pohoří Atlas a je asi nejnavštěvovanějším marockým městem vůbec. Pro červený nádech cihel vypálených ze zdejší jílovité hlíny, ze kterých je postavena většina budov, je Marrakéši někdy přezdíváno Červená perla jihu.

Asi největším lákadlem je centrální náměstí starobylé mediny Djeema el Fna, kde se scházejí místní obchodníci, pouliční umělci i kejklíři, aby předvedli své umění. Jen nedaleko odtud je proslulá mešita Kutubíja, o které se říká, že je nejkrásnější mešitou na světě. No, posuďte sami.

Fes

Fes

Fes je nejstarším marockým královským městem a údajně také nejpůsobivějším. Kdysi býval významným centrem islámského světa, dnes je rušným městem s koncentrací středověkých památek. Jeho centrem je takzvaný Starý Fes, ve kterém se za mohutnými hradbami proplétá na devět tisíc klikatých uliček.

Při jeho návštěvě si nenechte ujít Medersu Bú Inania, která patří k nejkrásnějším v celém Maroku, židovskou čtvrť s množstvím synagog v Novém Fesu, mešitu Karaouine nebo návštěvu čtvrti tradičních řemeslníků.

Rabat

Rabat

Rabat je marockým hlavním městem, ve kterém sídlí král, vláda i katolické biskupství. Návštěvníky jistě upoutá Hassanova věž, která měla být minaretem mešity. Ta však nebyla nikdy dostavěna. Královský palác, kde sídlí i současný marocký vládce, mausoleum Mohameda V. nebo Kasbah des Oudaias.

Meknes

Meknes

Meknes je rušným městem, jehož historie sahá až do dob Římské říše. V době sultanátu byl dokonce hlavním městem celého Maroka. Jeho návštěvníci nesmějí vynechat Place Hedim, jedno z nejrušnějších marockých náměstí nebo palác Dar Jamai.

A takhle bychom mohli pokračovat ještě dlouho. Maroko nabízí nespočet zajímavých míst. Abyste žádné nevynechali, doporučujeme vydat se na poznávací zájezd Velký okruh Marokem, během kterého v osmi dnech poznáte to nejdůležitější z Marocké kultury. Kromě návštěvy památek a zajímavých míst vás například čeká také marocký večer s tradiční hudbou, tancem a jídlem.

Sdílej článek dalším cestovatelům

Komentáře

Přečtěte si další podobné články