Vylepšili jsme stránku Lidé a Země.
Podívejte se na nový design.

Objevování tajemství české krajiny z ptačí perspektivy

kudyznudy1.jpg
www.kudyznudy.cz, Čtvrtek, 13. května 2010, Komerční sdělení
Naštěstí už není ptačí perspektiva vyhrazena pouze trylkujícím opeřencům. Přidejte se k nim a poznejte o české krajině více, než je přístupno oku pouhého chodce! Schválně, co objevíte pohledem na českou krajinu z letadla, balónu nebo třeba padáku vy! Stačí přece roztáhnout křídla...

Rozhledny jsou skvělým místem, jak si udělat „širší obraz“, ale neukáží vám nic jiného než minule a příště. Potřebujete se dát do pohybu. Co vyzkoušet poklidnou plavbu vzduchem v horkovzdušném balónu? Vzít můžete přátele, ale i celou rodinu, nezapomeňte přibalit mapy a kompas a uvidíte již objevený svět ve zcela nových souvislostech.

Kam do balónu nad Českem?
Madair – vyhlídkový let balonem z filmu Vratné lahve
Vyhlídkové lety horkovzdušným balónem i nad Prahou
Vyhlídkový let největším horkovzdušným balónem kdekoliv v ČR

Ještě výš?

Pokud pro vás není pomalu se otvírající česká krajina z balónu dost zajímavá, nasedněte do motorového letadla. To s vámi během několika vteřin vyletí do závratné výšky a krajina se rázem promění v barevnou mozaiku, v níž se ztratí všechny problémy všedních dní. Tehdy opravdu poznáte, co vidí jen ptáci…

Kam na vyhlídkový let?
Vyhlídkové lety nad Polabskou krajinou
Letadlem mezi nebem a zemí v oblasti Krušných hor a Českého středohoří
Na křídlech do výšek s aeroklubem Šumperk

Pouze pro odvážné

Sice se výhledem pokocháte pouze několik minut, ale tandemový seskok padákem je tím ideálním bobříkem odvahy. Ale bát se vlastně nemusíte. Budete připoutáni na tělo zkušeného instruktora, který vše udělá za vás a bezpečně vás zase dopraví na zem. A dokonce se u toho můžete nechat vyfotit nebo natočit na video!

Kam na tandemový seskok?
Tandemový seskok v paraškole Kantor v Mladé Boleslavi
Minuta volného pádu v Mostě
Parašutismus a tandemové seskoky v Mnichově Hradišti

Létání jako sport

Pokud se vám pohledy z výšky tak zalíbí, že se jim budete chtít věnovat dlouhodobě, doporučujeme vám vyzkoušet si paragliding nebo létání na rogalu. Po dokončení výcviku vám bude stačit pěkný kopec, ze kterého se se svým (již rozbaleným!) padákem nebo rogalem rozběhnete. Za příznivého větru můžete ve vzduchu strávit hodiny. Nová zábava vám kromě skvělých zážitků přinese jistě také nové přátele.

Kde se naučit paragliding nebo létat na rogalu
Škola létání na rogale
Proletět se nad Ještědem…
Paragliding na Kozákově

A kam se zaletíte podívat vy, když teď máte křídla? Ať vám vítr přeje.

Více na: www.kudyznudy.cz

Sdílej článek dalším cestovatelům

Komentáře

Přečtěte si další podobné články