Vylepšili jsme stránku Lidé a Země.
Podívejte se na nový design.

Nové centrum fotografie uvádí ty nejlepší světové autory

antonin kratochvil2.jpg
pr, Úterý, 1. listopadu 2016, Komerční sdělení
Nové centrum, které představuje díla předních českých i světových fotografů a video instalace, otevírá svůj provoz výstavou VII Photo Agency, k jejímž zakládajícím členům patřil rovněž český fotograf Antonín Kratochvíl.

Fotografové agentury VII zachytili v kolekci Questions Without Answers (Otázky bez odpovědí), která je v centru k vidění, okamžiky světových dějin od konce studené války až po současnost. V obrazových příbězích přináší jednotlivé snímky přesvědčivý záznam světa, ve kterém žijeme, jeho politické, kulturní i sociologické změ­ny.

Steffano de Luigi

Výstava prezentuje průkopnickou práci fotoagentury VII a fotopříběhy čelních fotografů, jako jsou Alexandra Boulat, Ron Haviv, Antonín Kratochvíl a Christopher Morris. Výběr jejich témat je široký – od konfliktů, humanitárních krizí a sociálních komentářů až k módě a portrétům. Každý příběh vypráví nejen o kritických momentech naší historie v posledních dvaceti letech, ale také představuje výjimečný pohled jednotlivých autorů.

Ron Haviv

Tuto souhrnnou výstavu doplňuje projekt fotografů z Agentury VII pod názvem Smile. Ten sdružuje obrazy smějících se lidí. V rámci projektu autoři překročili to nejzásadnější tabu fotoreportáží, díky čemuž vznikla sbírka silných snímků pořízených během nejdůležitějších historických událostí uplynulých třiceti let.

Ron Haviv

VII Photo Agency odvozuje svůj název od počtu zakládajících fotoreportérů, kteří v září 2001 založili tuto kolektivně vlastněnou fotoagenturu. Zodpovědností jednotlivých fotografů se stalo vytváření obrazů, které popisují počátek 21. století, a které předávají světu. Každý z fotografů je inspirován řadou různých motivů.

Christopher Morris

Prostory Czech Photo Centre jsou otevřeny sedm dní v týdnu, a to vždy od 11.00 do 19.00 hodin. Centrum je u stanice metra Nové Butovice na adrese Na Zlatě 1. Další informace naleznete na www.czechphotocentre.cz.

Sdílej článek dalším cestovatelům

Komentáře

Přečtěte si další podobné články