Vylepšili jsme stránku Lidé a Země.
Podívejte se na nový design.

Lyžování v Alpách bez pojištění? Na tento risk raději zapomeňte.

Titulni obrazek_lyze.jpg
mf, Pátek, 16. března 2012, Komerční sdělení
Lyžařská sezóna ještě neskončila a Češi stále vyrážejí na jih od našich hranic. Zimní sporty si někteří užívají raději v Alpách, než na rušných českých sjezdovkách. Ne všichni ale odjíždějí do hor pojištěni a to je chyba. Riziko úrazu v zimě je daleko vyšší než v létě.

I když počet zodpovědných lyžařů rok od roku stoupá, je stále dost takových, kteří při výjezdu do zahraničí cestovní pojištění cestovní pojištění zanedbávají. Tito lyžaři spoléhají jednoduše na členství v Evropské unii. Jenže evropský průkaz zdravotního pojištění jim náklady na případné ošetření většinou nepokryje. Nepojištěným tedy hrozí, že budou muset sáhnout pěkně hluboko do kapsy. A to nejen v případě, že zraní sami sebe. „Takový úraz na sjezdovce – zlomená noha, transport ze sjezdovky, převoz do nemocnice, léčení a případná repatriace může přijít na cca 600.000 Kč“, vypočítává obchodní ředitel Evropské Cestovní Pojišťovny Ondřej Rušikvas.

Ojedinělé ale nejsou ani případy, kdy český lyžař zaviní zranění zahraničního sjezdaře. Policie pak zpravidla zahájí šetření a poškozený cizinec neváhá požadovat nemalé odškodnění. „V případě, kdy zraníte někoho jiného, třeba ho srazíte na sjezdovce a on se nechá ošetřit, mohou jít škody do milionů,“ varuje Ondřej Rušikvas z ECP.

Pokud vás na sjezdovce někdo srazí, rozhodně nenechte nic náhodě, radí odborníci. Evropská patří mezi ty pojišťovny, které navíc svým klientům umožňují, aby bezprostředně po takové kolizi konzultovali vzniklou situaci na tísňové asistenční lince. Tam se klient dozví, jak se má zachovat – od zajištění důkazů, svědků, fotografií, videa, až po přivolání policie. „Doporučil bych hlavně nepodepisovat nic, čemu nerozumíte, a vzniklou situaci nepodceňovat. Podobně jako u dopravní nehody vše řádně zdokumentovat. Pokud nedojde ke shodě, klidně zavolat i policii,“ radí manažer marketingu Evropské Cestovní Pojišťovny Vlastimil Divoký. Tyto první kroky jsou důležité pro úspěšné prosazení nároků klienta a taky pro to, aby skutečný viník dodatečně průběh a okolnosti kolize nezkreslil.

Obrazek_lyze.jpg

Pojištění do hor čtyřčlenné rodiny na týden vyjde průměrně na 1200 Kč. Je to cena jediného dne stráveného na sjezdovce se skipasem. Pokud budete lyžovat jen na vyznačených sjezdovkách, pak stačí „obyčejné“ pojištění na lyže. „Každopádně bych doporučoval zvolit limity na léčení minimálně 2 miliony a nezapomeňte na pojištění odpovědnosti za škodu, to by určitě mělo mít limit minimálně na jeden milion korun pro škodu na zdraví,“ doplňuje za ECP Vlastimil Divoký.

Podobně jako ostatní druhy pojištění si můžete i pojištění na hory u Evropské Cestovní Pojišťovny sjednat online.

Více informací na http://www.evropska.cz

Sdílej článek dalším cestovatelům

Komentáře

Přečtěte si další podobné články