Vylepšili jsme stránku Lidé a Země.
Podívejte se na nový design.

KROKODÝLÍ ZOO PRAHA je novou českou a historicky první pražskou zoo, specializovanou na chov krokodýlů

Krokodýl-čelnatý2.jpg
Tisková zpráva, Středa, 10. června 2015
Původně založena jako Galerie Krokodýl, v posledním půlroce získala nová, zajímavá zvířata, rozšířila program pro návštěvníky a 5. června získala od Ministerstva životního prostředí licenci Zoo.

V Krokodýlí Zoo Praha si návštěvníci prohlédnou desítky živých kajmanů, krokodýlů i aligátorů, včetně vzácných druhů, jejichž populace ve volné přírodě nedosahuje ani 150 jedinců. Tak unikátní kolekce krokodýlovitých ještě nikdy v metropoli vystavena nebyla. Cílem projektu není nabídnout jen prostý pohled na živá zvířata, ale prostřednictvím kvalifikovaných průvodců, kteří jsou k dispozici po celou otvírací dobu, se dozvědět běžně nepublikované zajímavosti ze života krokodýlů i stále nově objevované poznatky, které nám přežívající současníci dinosaurů odhalují jen krůček po krůčku.

Kajmani hladkočelí

Součástí zoo jsou i výstavy špičkových českých fotografů zaměřených na fotografování divoké přírody. Momentálně Václava Šilhy www.photo-silha.cz a Ondřeje Prosického www.naturephoto.cz

Odborný výklad je kromě češtiny možný i v angličtině.

Krokodýlí Zoo Praha je otevřena šest dní v týdnu. V úterý, středu a pátek od 11 do 18 hodiny, ve čtvrtek od 13.00 do 19.30, o víkendech od 10 do 18 hodiny. Oblíbené moderované krmení krokodýlů probíhá každý čtvrtek od 18 hodiny, v sobotu a neděli vždy v 10.30 a 14.00.

Krokodýl kubánský

Pro návštěvníky pořádáme i speciální VIP prohlídky, stejně tak i noční prohlídky obohacené o krmení a zajímavé přednášky o loveckých technikách a strategiích krokodýlů.

Zoo má velmi dobrou dopravní dostupnost, poblíž sjezdu z magistrály, v těsné blízkosti Holešovické tržnice. Parkování přímo v Tusarově ulici, případně za rohem Na Maninách.

Krokodýl nilský

Ve všední dny 15 Kč/hodinu v rámci městské parkovací zóny, o víkendech zdarma v zelené zóně ve vedlejších ulicích Na Maninách a Jateční.

Zoo je situována jen několik desítek metrů od zastávek tramvaje Komunardů a Dělnická, na místo jezdí linky 1, 12, 14 a 25.

KROKODÝLÍ ZOO PRAHA Tusarova 1548/39, 170 00 Praha 7

krokodylipraha@centrum.cz

www.krokodylipraha.cz

www.facebook.com/krokodylipraha

Krokodýl čelnatý
Sdílej článek dalším cestovatelům

Komentáře

Přečtěte si další podobné články